Логотип КЗ «ХВФКМ» ХОР
Дякуємо, що завітали до офіційного сайту Харківського фахового вищого коледжу мистецтв
Адреса коледжу
61010, Україна, місто Харків
вулиця Українська, 8/10
+380 (57) 733-30-45
+380 (57) 733-01-55
Адреса електронної скриньки приймальної комісії коледжу
kvkm67@gmail.com
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
Телефони приймальної комісії коледжу
Перейти до контакту

ТВОРЧІ КОЛЕКТИВИ

ОРКЕСТР НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ «СЛОБОЖАНСЬКІ ВІЗЕРУНКИ»

КЕРІВНИК – ЛАУРЕАТ МІЖНАРОДНИХ КОНКУРСІВ АНДРІЙ СТРІЛЕЦЬ


Творчою «візитівкою» коледжу і його гордістю є оркестр народних інструментів. Організатором і першим керівником оркестру був талановитий музикант Васюра Петро Микитович. Багато сил та енергії викладач віддав роботі з цим колективом, проводив активну творчу діяльність. Репертуар оркестру складався з кращих зразків народної музики, вітчизняної та зарубіжної класики. Колектив брав активну участь у концертній діяльності не лише в училищі, а й на теренах Харківщини, виступав на фестивалях  народної музики, співпрацював з вокальними ансамблями, хором, солістами-інструменталістами та вокалістами.

За роки існування навчального оркестру народних інструментів його керівниками були Кравець Анатолій Михайлович, Ращупкін Віталій Миколайович, Дмитренко Олександр Іванович, Старченко Ольга Олексіївна, Цибенко Валентин Васильович, Орач Сергій Іванович.

У 2010 році оркестр народних інструментів отримав назву «Слобожанські візерунки»; диригентом став лауреат Міжнародних конкурсів, викладач-методист Стрілець Андрій Миколайович.

Під його керівництвом колектив став лауреатом низки конкурсів та фестивалів, неодноразово брав участь у різноманітних міських і обласних урочистих заходах; також проводив  творчі зустрічі з молоддю, організовував шефські концерти, як в місті, так і на теренах області.

Колектив здобув звання лауреата VII-го традиційного фестивалю оркестрів народних інструментів, присвяченого 150-річчю від дня народження В.В.Андрєєва, м.Харків (2011р.), звання лауреата 26-го Міжнародного фестивалю народної музики і пісні «Райдужний світ народних мелодій», м.Комсомольськ (2012р.), звання лауреата II премії Харківського міського конкурсу «Місто талантів» (2016р.), лауреата І ступеня VІ Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта» м.Харків (2018р.).

Оркестр «Слобожанські візерунки» бере активну участь у мистецькому житті коледжу, святкових та тематичних заходах нашого навчального закладу, звітних концертах спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» тощо. Також оркестр народних інструментів – неодмінний учасник концертів-зустрічей з викладачами, творчими колективами та оркестрами відділів народних інструментів дитячих музичних шкіл м.Харкова та області: ДМШ №7 м.Харкова, ДМШ смт.Слобожанське Зміївського району, ДМШ м.Куп’янськ, ДМШ смт.Золочів, ДМШ Козачої Лопані.

Справжньою прикрасою урочистого концерту на честь 50-ти річчя коледжу в ХНАТОБі в листопаді 2017 року став оркестр народних інструментів «Слобожанські візерунки». Під керівництвом досвідченого диригента і чудового музиканта Андрія Стрільця прозвучали твори М.Стецюна «Калинонька», «Імпровізація на українські теми» А.Стрільця, «Грай, іграчу» Ю.Алжнєва. Оркестр вдало акомпанував студентському хору коледжу (керівник С.С.Кобзєв) в піснях «Моя ти земле калинова» (муз. А.Пашкевича), «Зеленеє жито» (укр.нар.пісня в аранжуванні А.Стрільця) та виконав «Гімн коледжу» (музика та слова Д.Скоропад, оркестрова версія А.Стрільця). Феєричною кульмінацією заходу у фіналі концерту стала грандіозна сцена народного гуляння «Грай, іграчу», автором якої є один з перших випускників коледжу, нині відомий композитор, заслужений діяч мистецтв України – Юрій Алжнєв, у якій органічно поєднані музика, пісня і танець.

Побажаємо нашому колективу подальших успіхів і нових цікавих творчих проектів!


РЕПЕРТУАР ОРКЕСТРУ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ «СЛОБОЖАНСЬКІ ВІЗЕРУНКИ»

М.Стецюн «Калинонька», інструментування А.Стрільця

М.Стецюн «Елегія Гнату Хоткевичу», інструментування А.Стрільця

С.Цинцадзе «Сачідао», аранжування О.Бойко

Я.Олексів «Let’s run in jazz», аранжування А.Стрільця

Rolf Lovland «Steps», інструментування А.Стрільця

А.Філіпенко «Мелодія», інструментування Т.Стрілець

М.Скорик «Мелодія», інструментування А.Стрільця

І.Шамо «Веснянка», інструментування О.Старченко

А.Ларін «До третіх півнів», перекладення для оркестру О.Бойко

Б.Алєксєєв «Жартівлива», перекладення для оркестру О.Бойко

© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
Назад до змісту