Логотип КЗ «ХВФКМ» ХОР
Дякуємо, що завітали до офіційного сайту Харківського фахового вищого коледжу мистецтв
Адреса коледжу
61010, Україна, місто Харків
вулиця Українська, 8/10
+380 (57) 733-30-45
+380 (57) 733-01-55
Адреса електронної скриньки приймальної комісії коледжу
kvkm67@gmail.com
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
Телефони приймальної комісії коледжу
Перейти до контакту

ПОДІЇ КОЛЕДЖУ

17 квітня 2024 року

В понеділок 15 квітня та у вівторок 16 квітня 2024 року за допомогою дистанційних технологій відбулися презентації вибіркових дисциплін для здобувачів освіти 2 курсу ОПП «Народне інструментальне мистецтво» та ОПП «Естрадне та джазове інструментальне мистецтво» спеціальності 025 «Музичне мистецтво». В заході взяли участь Ніколенко С.М., голова циклової комісії «Народні, естрадні інструменти та музично-теоретичні дисципліни», Коломоєць О.О., заступник голови циклової комісії, Стрілець Т.В., керівник навчальної групи 92 НІМ/ЕДІМ, Лисюк О.О., Шахман О.А., викладачі циклової комісії інформаційної, бібліотечної та архівної справи та студенти 2 курсу обох спеціалізацій. Було презентовано три блоки вибіркових дисциплін, кожен з яких включає 5 освітніх компонентів для студентів ОПП «НІМ» та 3 блоки ОПП «ЕДІМ» з 4 освітніми компонентами. Кожен студент мав доступ до вільного вибору блоку вибіркових освітніх компонентів, які пропонуються для вивчення протягом 3-4 курсу навчання. Після закінчення заходу була оформлена вся необхідна документація для підтвердження вільного вибору студентів.

Дякуємо викладачам Половинці І.О., Колукановій Л.С., Іванській Ю.В., Стрілець Т.В., Коломойцю О.О., Лисюк О.О., Ніколенко С.М., Шахман О.А. за створення цікавих та інформативних презентацій.

Презентації вибіркових дисциплін для здобувачів освіти 2 курсу Презентації вибіркових дисциплін для здобувачів освіти 2 курсу Презентації вибіркових дисциплін для здобувачів освіти 2 курсу Презентації вибіркових дисциплін для здобувачів освіти 2 курсу

15 квітня 2024 року

14 квітня 2024 року викладачі комісії «Народні, естрадні інструменти та музично- теоретичні дисципліни» Ніколенко С.М., Колуканова Л.С. та Лейбіна А.В. взяли участь в роботі ІІІ відкритого круглого столу викладачів народних інструментів мистецьких закладів «ВИКЛАДАЧ – УЧЕНЬ – ТВОРЧИЙ ТАНДЕМ – ШЛЯХ ДО УСПІХУ». Захід був організований за ініціативою Харківської дитячої музичної школи №13 імені М.Т.Коляди та за підтримки Обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів. Круглий стіл став платформою для розгляду та обговорення актуальних питань щодо впливу творчої атмосфери між викладачем та учнями на розвиток особистості в сучасному соціокультурному просторі.

Учасники заходу з цікавістю слухали виступ голови циклової комісії Ніколенко С.М. на тему «Педагогічні інновації як чинник ефективності освітнього процесу сучасної мистецької школи під час дистанційного навчання». Інформативним та корисним був виступ викладача Лейбіної А.В. на тему «Розвиток творчих здібностей учнів в умовах дистанційного навчання». Викладач Колуканова Л.С. у своєму виступі на тему «Ансамблеві форми роботи – запорука розвитку творчої особистості» поділилася особистим практичним досвідом роботи в умовах дистанційного навчання.

Круглий стіл – це важлива форма удосконалення майстерності викладача, яка сприяє поглибленню знань й пізнавальної діяльності учасників, що здійснюється завдяки спільним зусиллям представників усіх рівнів мистецької освіти.

ІІІ відкритий круглий стіл викладачів народних інструментів мистецьких закладів «ВИКЛАДАЧ – УЧЕНЬ – ТВОРЧИЙ ТАНДЕМ – ШЛЯХ ДО УСПІХУ»

15 квітня 2024 року

З 12 по 14 квітня 2024 року у місті Харкові відбувся II Відкритий виконавський конкурс «Джаз – це ми!». Конкурс був організований і проведений цикловою комісією «Народні, естрадні інструменти та музично-теоретичні дисципліни» Харківського фахового вищого коледжу мистецтв за сприяння Департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації. Зважаючи на сьогоднішні реалії, конкурс проходив у дистанційному форматі.

Протягом трьох днів 237 учасників з усіх куточків України демонстрували свою виконавську майстерність в номінаціях: «гітара», «фортепіано», «духові та ударні інструменти». Гру юних музикантів справедливо оцінювало об’єктивне журі, до складу якого були запрошені провідні викладачі-музиканти: Коломоєць О.О., заступник голови циклової комісії «Народні, естрадні інструменти та музично-теоретичні дисципліни», викладач-методист Харківського фахового вищого коледжу мистецтв, Ковач Ю.І., старший викладач Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського, керівник оркестру естрадних інструментів Харківського фахового вищого коледжу мистецтв, Дмитриченков А.В., викладач по класу труби Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського, Маметова Н.П., викладач Харківського фахового вищого коледжу мистецтв, Соболяк О.М., викладач Харківського фахового вищого коледжу мистецтв. Очолив журі доктор мистецтвознавства, доцент кафедри теорії та історії музики Харківської державної академії культури Щепакін Василь Михайлович.

Переможці Конкурсу були нагороджені дипломами лауреатів та дипломантів, а журі відзначено подяками за професійну роботу. Ознайомитися з результатами можна на сайті Харківського фахового вищого коледжу мистецтв.

Висловлюємо подяку організаційному комітету, який очолив в.о. директора Департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації Костін О.О., за високу організацію Конкурсу в досить не простих умовах сьогодення.

Сподіваємось на продовження гарних традицій цього мистецького заходу і з нетерпінням чекатимемо зустрічі на III Відкритому обласному виконавському конкурі «Джаз – це ми!».

II Відкритий виконавський конкурс «Джаз – це ми!» II Відкритий виконавський конкурс «Джаз – це ми!»

15 квітня 2024 року

З 10 по 13 квітня 2024 року у Харкові пройшов 2-й Відкритий регіональний конкурс читців художнього слова «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ», який був організований і проведений цикловою комісією «Режисура та арт-технології» Харківського фахового вищого коледжу мистецтв за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної військової адміністрації.

Свої заявки на участь у конкурсі надіслали 19 юнаків і дівчат, які представляли місто Харків, Харківську і Волинську області. Особливо приємно було вітати учасників з міста Миколаївка Донецької області. Незважаючи на те, що зовсім поруч точаться військові дії, діти взяли участь у конкурсі!

Конкурс проводився у двох вікових категоріях: перша – виконавці від 12 до 14 років, друга – виконавці від 15 до 18 років. За умовами конкурсу кожен учасник підготував і виконав два твори: перший – класичних або сучасних українських авторів, другий – класичних або сучасних зарубіжних авторів. Умовами конкурсу допускались виступи учасників у гримі, сценічних костюмах, з використанням реквізиту, і це перетворило багато виступів на справжню феєрію. Конкурс, зважаючи на реалії сьогодення, був дистанційним, тому учасники свої виступи надсилали у вигляді відеороликів, багато з яких відрізнялися справжньою креативністю та майстерністю створення.

Виступи юних читців оцінювало компетентне журі, до складу якого були запрошені провідні актори харківських театрів, викладачі-спеціалісти вищої категорії, телеведучі. Очолила журі заслужена артистка України, провідний майстер сцени, актриса Харківського державного академічного драматичного театру імені Т.Шевченка – «Березіль», викладачка сценічної мови Харківського Національного Університету Мистецтв імені І.П.Котляревського, доцентка Тетяна Грінік.

Всі учасники конкурсу будуть нагороджені дипломами лауреатів та дипломантів, а педагоги, які підготували конкурсантів, отримають подяки за внесок у шляхетну справу розкриття творчого потенціалу дітей та молоді.

Конкурс залишив незабутні враження. Організатори конкурсу щиро сподіваються, що наступний, 3-й конкурс «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ» відбудеться вже у мирній Україні, країні-переможниці!

Конкурс «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ»

12 квітня 2024 року

12 квітня 2024 року на спеціалізації «Народна хореографія» відбулася презентація вибіркових дисциплін ОПП «Народна хореографія», спеціальність 024 «Хореографія». Здобувачам освіти було запропоновано каталог «Вибіркових дисциплін», який складався із 3-х блоків.

Презентації провели викладачі комісії «Народна хореографія»: Ковалівська О.І., Василенко К.О., Сіренко А.В., Ярковска Н.О., Добролюбова Н.В.; комісіЇ «Гуманітарних та природничих дисциплін»: Скирда І.М., Насонова О.С.; комісії «Режесури та арт-технологій» – Лисюк О.О.

Презентація вибіркових дисциплін ОПП «Народна хореографія» Презентація вибіркових дисциплін ОПП «Народна хореографія» Презентація вибіркових дисциплін ОПП «Народна хореографія» Презентація вибіркових дисциплін ОПП «Народна хореографія» Презентація вибіркових дисциплін ОПП «Народна хореографія» Презентація вибіркових дисциплін ОПП «Народна хореографія» Презентація вибіркових дисциплін ОПП «Народна хореографія» Презентація вибіркових дисциплін ОПП «Народна хореографія» Презентація вибіркових дисциплін ОПП «Народна хореографія» Презентація вибіркових дисциплін ОПП «Народна хореографія» Презентація вибіркових дисциплін ОПП «Народна хореографія» Презентація вибіркових дисциплін ОПП «Народна хореографія» Презентація вибіркових дисциплін ОПП «Народна хореографія»

9 квітня 2024 року

8 квітня 2024 року на цикловій комісії хорових дисциплін було проведено презентацію вибіркових дисциплін. Були присутні всі студенти групи 92 НПМ. На презентації виступали викладачі нашого коледжу, які презентували свої навчальні дисципліни.

Викладач ЦК гуманітарних та природничих дисциплін, Скирда І.М. презентувала навчальну дисципліну «Харківщинознавство: культурно-історичний вимір».

Викладач ЦК гуманітарних та природничих дисциплін, Селегєєв С.С. презентував навчальну дисципліну «Філософія успіху».

Викладач ЦК Народних та естрадних інструментів Рудь П.В. презентувала три навчальні дисципліни: «Сучасна українська хорова музика»; «Форма хорових творів»; «Фактура у хоровій музиці».

Викладач ЦК хорових дисциплін Шишкіна О.А. презентувала такі навчальні дисципліни: «Основи гуртового співу та пісенний фольклор Харківщини»; «Основи традиційного народного співу».

Викладач ЦК інформаційно-бібліотечних дисциплін та діловодства Шахман О.А. презентувала дві навчальні дисципліни: «Маркетинг культурно-мистецької сфері»; «Організація сучасних творчих проєктів: маркетинг, технології, практикум»; «Менеджмент та основи шоу-бізнесу».

Викладач ЦК інформаційно-бібліотечних дисциплін та діловодства Лисюк О.О. презентувала навчальну дисципліни: «Іноваційні технології в освітньому процесі».

Викладач ЦК режисури та арт-технологій, Гладких О.В. презентувала навчальну дисципліну «Комунікаційна культура».

Викладач ЦК народних, естрадних інструментів та музично-теоретичних дисциплін Лейбіна А.В. презентувала навчальну дисципліну «Музичний інструмент (гітара)».

Студенти мали можливість отримати повну інформацію від викладачів, що пропонують свої навчальні дисципліни.

Презентація вибіркових дисциплін Презентація вибіркових дисциплін Презентація вибіркових дисциплін Презентація вибіркових дисциплін Презентація вибіркових дисциплін Презентація вибіркових дисциплін

8 квітня 2024 року

4 квітня 2024 року на базі фахового коледжу НФУ відбулася Всеукраїнська дистанційна екологічна науково-практична конференція «Екологія. Здоров’я людини. Екологічні проблеми сучасності», в якій взяли участь Бузова Дар’я, Кривуля Вікторія (студентки 1 курсу спеціалізації «Народне пісенне мистецтво та хорове диригування») та Зятькова Крістіна (студентка 2 курсу спеціалізації «Народна хореографія»). У своїх доповідях дівчата висвітлили сучасні екологічні проблеми та шляхи їх вирішення під керівництвом викладача Громової Н.В. Студентка 2 курсу спеціалізації «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Колодна Анна взяла участь у конкурсі екологічного плакату.

Всеукраїнська дистанційна екологічна науково-практична конференція «Екологія. Здоров’я людини. Екологічні проблеми сучасності» Всеукраїнська дистанційна екологічна науково-практична конференція «Екологія. Здоров’я людини. Екологічні проблеми сучасності» Всеукраїнська дистанційна екологічна науково-практична конференція «Екологія. Здоров’я людини. Екологічні проблеми сучасності» Всеукраїнська дистанційна екологічна науково-практична конференція «Екологія. Здоров’я людини. Екологічні проблеми сучасності» Всеукраїнська дистанційна екологічна науково-практична конференція «Екологія. Здоров’я людини. Екологічні проблеми сучасності» Всеукраїнська дистанційна екологічна науково-практична конференція «Екологія. Здоров’я людини. Екологічні проблеми сучасності»

6 квітня 2024 року

Найщиріші вітання студентці ІІ курсу спеціалізації «Народне пісенне мистецтво та хорове диригування» ДІАНІ ГОНТАР, яка стала володарем Гран-прі ІІІ Всеукраїнського двотурового фестивалю-конкурсу мистецтв «Країна Кобзаря» у номінації «Театральний жанр». Бажаємо знаходити нові цілі і досягати високих і значущих перемог у майбутньому.

ІІІ Всеукраїнський двотуровий фестиваль-конкурс мистецтв «Країна Кобзаря» ІІІ Всеукраїнський двотуровий фестиваль-конкурс мистецтв «Країна Кобзаря»

5 квітня 2024 року

5 квітня 2024 року на базі ХНПУ імені Г.С.Сковороди відбулася XIV Всеукраїнська науково-практична конференція «Час мистецької освіти. Мистецька освіта: наукові стратегії та досвід», на якій із доповіддю «Організація практичної підготовки здобувачів освіти спеціальності 025 «Музичне мистецтво» в закладах фахової перед вищої освіти: з досвіду роботи КЗ «Харківський фаховий вищий коледж мистецтв» ХОР виступили представники нашого коледжу: Ірина Миколаївна Скирда, заступниця директора з навчально-методичної роботи та Ольга Андріївна Шахман, заступниця директора з навчально-виробничої практики.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Час мистецької освіти. Мистецька освіта: наукові стратегії та досвід» Всеукраїнська науково-практична конференція «Час мистецької освіти. Мистецька освіта: наукові стратегії та досвід» Всеукраїнська науково-практична конференція «Час мистецької освіти. Мистецька освіта: наукові стратегії та досвід» Всеукраїнська науково-практична конференція «Час мистецької освіти. Мистецька освіта: наукові стратегії та досвід» Всеукраїнська науково-практична конференція «Час мистецької освіти. Мистецька освіта: наукові стратегії та досвід»

2 квітня 2024 року

2 квітня 2024 року викладачка кафедри туризму та економіки Криворізького держаного педагогічного університету Ірина Остапчук провела гостьову лекцію «Інклюзивний туризм» для студентів 2-4 курсів спеціальностей 025 Музичне мистецтво, 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа та викладачів КЗ «Харківський фаховий коледж мистецтв» Харківської обласної ради. На лекції були присутні студенти спеціальності 242 Туризм і рекреація, також громада Кривого Рогу та керівниця відділу розвитку туризму міста Кривого Рогу ІРМ – Ганна Літвінчук.

Лекція присвячена надзвичайно актуальній та суспільно-значущій сьогодні темі. Лекція складалась із двох структурних частин.

1 Вступна, яка дозволила сформувати ключові поняття «інклюзія», «інклюзивність», «вразливі категорії населення», «людина з інвалідністю», пригадали поняття стереотипів, упереджень та дискримінації і правила комунікації з вразливими категоріями населення у вигляді сучасного словника інклюзивності. В цьому ж розділі ми ознайомились із принципами універсального дизайну та прикладами їх втілення в різних країнах світу та в Україні.

2 Присвячена саме інклюзивному туризму, де було сформовано уявлення про цю особливу форму організації туризму доступного для всіх членів суспільства незалежно від їх фізичного, психологічного, соціального станів та інших ознак (а не як виду туризму для осіб з інвалідністю). Ознайомилися із сучасними практиками впровадження принципів інклюзивності у всі складові туристичного ланцюга (він представлений на фото нижче в цій публікації). Розглянули приклад створення доступного і безбар’єрного середовища у місті Ліон (Франція), місті Барселона (Іспанія) та інші. Окремо розглянули розвиток інклюзивного туризму в Україні по тим же компонентам туристичного ланцюга, дізнались про ресурси де можна знайти інформацію про доступність туристичних об’єктів та об’єктів інфраструктури України і навіть долучитися до тестування цих об’єктів на предмет доступності для різних груп населення.

Оскільки лекція проводилась у форматі дискусії, тому зворотній зв’язок отримали відразу – учасники висловлювали власне розуміння викладеної проблеми, звертались до особистого досвіду, висловлювали побажання щодо подальших зустрічей.

Проведена лекція посприяла збільшенню обізнаності щодо питань інклюзії, безбар’єрності та доступності середовища життя для всіх членів суспільства, формуванню системи уявлень про інклюзивний туризм. Ідея та організація проведення – Шахман О.А.

Гостьова лекція «Інклюзивний туризм» Гостьова лекція «Інклюзивний туризм» Гостьова лекція «Інклюзивний туризм» Гостьова лекція «Інклюзивний туризм» Гостьова лекція «Інклюзивний туризм» Гостьова лекція «Інклюзивний туризм» Гостьова лекція «Інклюзивний туризм» Гостьова лекція «Інклюзивний туризм» Гостьова лекція «Інклюзивний туризм»

29 березня 2024 року

Щиро вітаємо з перемогою студентку ІІ курсу спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» ГОНТАР ДІАНУ з перемогою у Всеукраїнському багатожанровому патріотичному конкурсі мистецтв «Нащадки Кобзаря». Зичимо нових творчих досягнень і перемог!

Всеукраїнський багатожанровий патріотичний конкурс мистецтв «Нащадки Кобзаря» Всеукраїнський багатожанровий патріотичний конкурс мистецтв «Нащадки Кобзаря»

29 березня 2024 року

Щиро вітаємо студентку ІІ курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» ТОЛКАЧОВУ ІННУ, яка посіла ІІ місце у фінальному етапі ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка і нагороджена дипломом ІІ ступеня (наказ Міністерства освіти і науки України від 26 березня 2024 року №398). Зичимо нових досягнень і перемог!

28 березня 2024 року

Щороку, 29 березня (28 березня у високосний рік), Всесвітній день фортепіано (англ. World Piano Day) об’єднує прихильників цього музичного інструменту по всьому світу. Його мета привернути увагу на красу звучання фортепіано. Ініціатором впровадження Всесвітнього дня фортепіано став відомий сучасний німецький композитор Нільс Фрам. Коли його запитали, чому світові потрібен День фортепіано, він відповів дуже просто: «… Святкування дня фортепіано не завадить нікому: ні виконавцям, ні композиторам, ні майстрам, ані слухачам».

До дати, на яку припадає святкування цього дня, Нільс Фрам також підійшов творчо та досить символічно. Виявляється для святкування було обрано 88-й день року, а це, як ви здогадались, якраз 29 березня, а у високосний рік – 28 березня.

Чому 88? Все дуже просто – саме стільки клавіш у фортепіано. На святкуванні цього музичного дня піаністи дають безкоштовні концерти. День активно відзначають у музичних школах, музичних коледжах, консерваторіях. Долучилися до нього і ми.

Студенти спеціальності «Музичне мистецтво» спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» запрошують Вас на онлайн-концерт «Між чорним і білим – кольоровий світ звуків фортепіано».

Онлайн-концерт «Між чорним і білим – кольоровий світ звуків фортепіано»

27 березня 2024 року

Сьогодні професійне свято людей, які присвятили своє життя служінню великому і прекрасному театральному мистецтву.

Дорогі викладачі і студенти! Прийміть щирі вітання з Міжнародним днем театру! Бажаємо досягнення висот, кар’єрного зростання і щоб впродовж долі удача завжди була з вами. Театр це окремий дивовижний світ, тож нехай він прикрасить кожен день вашого життя!



26 березня 2024 року

Вітаємо студентів Діану Зеленську і Діану Гонтар та їх викладачів Маметову Н.П. і Мельничука В.Д. із рясними перемогами на творчих конкурсах. Бажаємо натхнення, наснаги, нових досягнень! Ми пишаємося Вами!

Міжнародний конкурс Міжнародний конкурс Міжнародний конкурс Міжнародний конкурс Міжнародний конкурс

21 березня 2024 року

В період з 13 по 16 березня цього року творчі колективи коледжу: НАНТ «Закаблуки» (керівник Олена Ковалівська, балетмейстер Катерина Василенко), фольклористичний гурт «Слобожаночка» (керівник Олена Шишкіна) відвідали Польську Республіку на запрошення дирекції комплексу шкіл з українською мовою навчання в Гурові Ілавецькому та взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції «Традиційні та інноваційні тенденції хореографічного мистецтва». У програмі заходу викладачами коледжу були проведені майстер-класи з різних видів мистецтва: хореографічного, пісенного, сценічного. В межах конференції відбувся круглий стіл, на якому своїм досвідом та новаціями обмінялися фахівці з України, Німеччини, Польщі, Естонії.

Харківщину на форумі представляли не тільки творчі колективи коледжу. Цікаві хореографічні номери підготував театр народного танцю «Заповіт» (керівники Борис Колногузенко, Каріна Островська) Харківської державної академії культури.

Завершилася конференція урочистим концертом творчих колективів, який майстерно провела викладач спеціальності «Сценічне мистецтво» Юлія Олійник.

Науково-практична конференція «Традиційні та інноваційні тенденції хореографічного мистецтва» Науково-практична конференція «Традиційні та інноваційні тенденції хореографічного мистецтва» Науково-практична конференція «Традиційні та інноваційні тенденції хореографічного мистецтва» Науково-практична конференція «Традиційні та інноваційні тенденції хореографічного мистецтва» Науково-практична конференція «Традиційні та інноваційні тенденції хореографічного мистецтва» Науково-практична конференція «Традиційні та інноваційні тенденції хореографічного мистецтва» Науково-практична конференція «Традиційні та інноваційні тенденції хореографічного мистецтва» Науково-практична конференція «Традиційні та інноваційні тенденції хореографічного мистецтва» Науково-практична конференція «Традиційні та інноваційні тенденції хореографічного мистецтва» Науково-практична конференція «Традиційні та інноваційні тенденції хореографічного мистецтва» Науково-практична конференція «Традиційні та інноваційні тенденції хореографічного мистецтва» Науково-практична конференція «Традиційні та інноваційні тенденції хореографічного мистецтва» Науково-практична конференція «Традиційні та інноваційні тенденції хореографічного мистецтва» Науково-практична конференція «Традиційні та інноваційні тенденції хореографічного мистецтва»
Науково-практична конференція «Традиційні та інноваційні тенденції хореографічного мистецтва»
сторінка 1   перейти >>                                                         
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
Назад до змісту