Логотип КЗ «ХВФКМ» ХОР
Дякуємо, що завітали до офіційного сайту Харківського фахового вищого коледжу мистецтв
Адреса коледжу
61010, Україна, місто Харків
вулиця Українська, 8/10
+380 (57) 733-30-45
+380 (57) 733-01-55
Адреса електронної скриньки приймальної комісії коледжу
kvkm67@gmail.com
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
Телефони приймальної комісії коледжу
Перейти до контакту

Чоловічий вокальний ансамбль «Суголосся»

ТВОРЧІ КОЛЕКТИВИ

ЧОЛОВІЧИЙ ВОКАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ «СУГОЛОССЯ»

КЕРІВНИК – ЗАСЛУЖЕНА АРТИСТКА УКРАЇНИ ВІКТОРІЯ ОСИПЕНКО


Колектив заснований в 1999 році. До його складу входять студенти 1-4 курсів спеціалізації «Пісенне мистецтво». На даний час ансамбль «Суголосся» складається з 12 хлопців. Його незмінною солісткою є заслужена артистка України, кандидат мистецтвознавства, доцент Вікторія Володимирівна Осипенко, яка й започаткувала свого часу цей колектив. Назва колективу уособлювала в собі мету виховати в сучасної молоді (слухача, майбутнього виконавця) душевне співзвуччя духовно пісенної спадщини України. У 2006-2007 рр. ансамблем керувала заслужена артистка України Людмила Григорівна Омельченко. А з вересня 2007 року і до сьогодні колектив очолює викладач-методист, спеціаліст вищої категорії Сергій Олексійович Сватковський.

Спочатку в репертуарі колективу переважали давні духовні розспіви, канти, псальми. Пізніше з’являються українські народні пісні, твори місцевих композиторів (Г.Бреславець). Студенти вивчають також класичні та сучасні твори, народні, козацькі та стрілецькі пісні, а також календарно – обрядові та пісні рідного краю.

Виховання художнього смаку, культури, знайомство з вокальним (ансамблевим) мистецтвом, розвиток творчих здібностей студентів – головна мета роботи педагогів ансамблю.

Високий рівень виконавської майстерності вихованців та постановчої роботи педагогів дають змогу урізноманітнити репертуар цікавими вокальними творами, такими як давній наспів «Душа моя», колядка «Будьте здорові», лемківська народна пісня «Плине кача», українська стройова пісня «По бережку», українські народні пісні «Ішов козак потайком», «Через поле широкеє», «Ой, у лузі червона калина», «Козак їде по ліщину». «Гаю, гаю», «Там, де Ятрань круто в’ється», «По садочку ходжу», авторські пісні «Достойно єсть», «Сад ангельських пісень». «Стоїть явір над водою» та інші.

Ансамбль брав участь у звіті творчих колективів Харківської області «Слобожанський родовід» (2009р.), святковому концерті з нагоди 10-ої річниці з дня створення ансамблю (2010р.), у концерті «Різдвяні зустрічі» у Святогірській лаврі (2011р.), у Шевченківському літературно-мистецькому святі «В сім’ї вольній, новій» (2012, 2013рр.).

У 2010 році ансамбль випустив власний диск. Колектив є учасником міських, районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів.

© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
Назад до змісту