ПОДІЇ КОЛЕДЖУ

15 травня
2025 рокуУ День вишиванки Харківський фаховий вищий коледж мистецтв наповнився особливою атмосферою – щирою, теплою, натхненною. Це свято стало справжнім символом єдності поколінь, глибокої поваги до національної культури та української народної традиції.

13 травня
2025 року13 травня 2025 року в межах договору про співпрацю із зовнішніми стейкхолдерами – представниками професійної спільноти, відбулася гостьова лекція за темою: «Вплив спеціальних компетентностей на формування виконавської майстерності артиста музичного-драматичного театру в сучасному мистецько-освітньому середовищі». Змістовно насичену зустріч провела випускниця коледжу 2012 року спеціальності «Хореографія» (ОПП «Народна хореографія») Помазан Юлія Володимирівна. На сьогодні наша гостя є виконуючою обов’язки головного балетмейстера Харківського академічного театру музичної комедії та за сумісництвом солістка балету Харківського академічного театру музичної комедії, хореограф-постановник Харківського незалежного театру «Theatre 057», балетмейстер-постановник школи танцю «Айседора», Переможець конкурсу «Молода людина року 2023» в галузі культури. Досвід, з яким вона щедро поділилася зі здобувачами 1-3 курсів, неоціненний для підростаючого покоління хореографів, керівників творчих колективів, які будуватимуть свою професійну кар’єру в період відновлення культурно мистецького простору в регіоні. Зустріч проводилася як в офлайн-форматі для здобувачів, що отримують індивідуальні консультації в коледжі так і транслювалась на інтернет-платформі Google Meet.

11 травня
2025 рокуСьогодні в Україні і світі святкують Міжнародний день матері. День матері – не просто дата у календарі. Це спогади, тепло й вдячність, які завжди живуть у серці. Ми вшановуємо тих, чиї серця здатні вмістити весь світ. Тих, хто першими навчили любити, вірити, прощати. Хто обіймав без слів, підтримував у тиші, радів нашим перемогам більше, ніж ми самі.

11 травня
2025 рокуВітаємо переможців Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Зірка Харкова», який відбувся у нашому місті сьогодні. Студенти 2 та 3 курсу класичної та сучасної хореографії здобули найвищі нагороди конкурсу. Дипломами Гран-прі нагороджені: Шевченко Анастасія, яка виконала варіацію Вакханки з балету «Вальпургієва ніч»; Ковальова Ірина – соло «Виснажуючи себе думками про нього»; дуети: «Вій. Остання молитва» представили Ковальова Ірина та Соколова Діана; «Локалізація 39-45» Мельник Кіра та Кондратенко Єлизавета; дипломом 1 ступеня журі відзначило номери «Механічна дія» та «Обсесія» у сольному виконані Мельник Кіри. Ваша перемога це результат наполегливої праці. Бажаємо дівчатам та їх педагогам натхнення, нових перемог і здійснення всіх творчих задумів.

10 травня
2025 рокуВітаємо переможців XVІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Толока», який відбувся у місті Харкові. НАНТ «Закаблуки» (керівник О.Ковалівська) здобув звання лауреата І ступеня. Бажаємо учасникам колективу яскравих виступів та перемог у майбутніх творчих змаганнях.

10 травня
2025 рокуВітаємо Євтушенко Єлизавету, студентку ОПП «Класична та сучасна хореографія», її викладача Павленко О.О. з перемогою у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «IRON KHARKIV», який відбувся у місті Харкові. Єлизавета стала золотим призером у номінації «Супер Гран-прі» за виконання соло в хореографічній композиції «Мистецтво в складні часи». Бажаємо студентці професійного зростання, творчої наснаги та яскравих перемог у майбутньому, а викладачу – талановитих вихованців.

9 травня
2025 рокуСьогодні Україна втретє разом із Європейським Союзом на державному рівні відзначає День Європи. Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

8 травня
2025 рокуВітаємо студентів коледжу із вдалим виступом на Міжнародній науково-практичній конференції студентів та молодих вчених.

8 травня
2025 року8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Сьогодні ми схиляємо голови в скорботі та вдячності, згадуючи мільйони життів, які були покладені на вівтар боротьби зі злом, що охопило світ у середині XX століття. Українці тоді билися на всіх фронтах, визволяли окуповані землі, рятували людей. І саме сьогодні ми розуміємо: той подвиг – не лише історія, а частина нашої національної ДНК. Бо й нині – інше зло знову кидає виклик нашому народові. І знову наші воїни стають до бою. І знову Україна платить страшну ціну за право бути вільною. Пам’ятаємо кожного, хто не повернувся.
Вшановуємо кожного, хто вистояв. Схиляємося перед кожним, хто нині захищає нашу державу. Пам’ять – це те, що робить нас сильнішими. Перемога – це те, за що ми боремось. Вічна слава Героям! Слава Україні!


6 травня
2025 рокуВ територіальному центрі надання соціальних послуг Київського району міста Харкова напередодні 80-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та Дня пам’яті та примирення відбувся мистецький захід «Безсмертна пам’ять поколінь».

5 травня
2025 року5 травня 2025 року відповідно до плану вдосконалення практичної підготовки здобувачів спеціальності «Музичне мистецтво» ОПП «Народне інструментальне мистецтво», зокрема з «Практики роботи з оркестром/творчим колективом» відбулася онлайн – комунікація за темою «Теоретичні та практичні засади фахової підготовки в аспекті музичної комунікації в творчому колектив». З гостьовою лекцією: «Робота з ансамблем народних інструментів. Практика, досвід, реалізація» перед здобувачами освіти та викладачами ЦК народних інструментів та музично-теоретичних дисциплін виступила Шабанова Таїсія Олександрівна, керівник Зразкового ансамблю народних інструментів «Весняночка», КЗСМО «Слобожанська школа мистецтв» Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області. До діалогу долучилися здобувачі3-4 курсів, викладачі ЦК та керівники ансамблів.

2 травня
2025 рокуЗ 29 квітня по 1 травня 2025 року відбувся Всеукраїнський науково-методичний мистецький проєкт «100-річчя бандури в академічній школі», організований кафедрою народних інструментів України Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського.

2 травня
2025 рокуВітаємо здобувачів освіти I курсу – учасників творчого колективу Театр «Маска» (керівник Олена Шаповал) спеціальності «Сценічне мистецтво» ОПП «Видовищно-театралізовані заходи» з перемогою у фестивалі-конкурсі циркового та театрального мистецтва «Дивовижний світ мистецтва», який відбувся у місті Харкові. Колектив виборов Гран-прі. Бажаємо наснаги та перемог у майбутньому.

1 травня
2025 рокуЗ 28 по 30 квітня 2024 року в місті Харкові відбувся II Відкритий виконавський конкурс «Джаз – це ми!» – яскрава мистецька подія, що вкотре об’єднала талановитих молодих музикантів з усієї України. Конкурс був організований і проведений цикловою комісією «Естрадно-джазове мистецтво» Харківського фахового вищого коледжу мистецтв за сприяння Департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації. Зважаючи на сьогоднішні реалії, конкурс проходив у дистанційному форматі, проте це не завадило йому стати потужною платформою для прояву виконавської майстерності та творчої енергії.

1 травня
2025 рокуВітаємо ансамбль бандуристів «Диво струни» (керівник Ю.Іванська), який став лауреатом І премії у III Міжнародному двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Дивограй».

1 травня
2025 рокуВ межах виконання операційного плану заходів з реалізації у 2023-2025 роках Стратегії утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2030 року започатковано літературний конкурс «Чародійне слово: слухаємо українське!».

30 квітня
2025 року29 квітня 2025 року в коледжі відбулася драматична вистава «Ти і я – за межею», приурочена 39-річниці трагедії на Чорнобильській атомній електростанції. Захід став глибоким емоційним відгуком на події, що залишили незабутній слід в історії та пам’яті українського народу.

30 квітня
2025 рокуСьогодні чудовий день – День джазу! Музика, що лине з глибин душі й серця, дає свободу почуттям та емоціям, дарує натхнення й невичерпний потік енергії.

29 квітня
2025 рокуВітаємо учасників команди коледжу «Володарі чисельника» Гайдар Даяну, Ладигіну Поліну, Бузову Дар’ю, Різник Іллю та викладача Громову Наталію Валеріївну з отриманням сертифіката за участь в командному конкурсі «Командоломки» по розв’язуванню головоломок, якій традиційно очолює Мала академія наук України. Цього року учасникам не вистачило одного балу до призового місця, завдання були цікаві, складні та такі що не мали розв’язку. Бажаємо успіху у наступному році!

29 квітня
2025 рокуУ ХНАТОБ відбулася прем’єра балету «Шопеніана» у двох діях, в якому взяли участь здобувачі освіти ОПП «Класична та сучасна хореографія». Мелодії Ф.Шопена оживають у русі. Кожен рух мов подих вітру серед білосніжного серпанку. Прем’єра співпала з професійним святом – Міжнародним днем танцю.

29 квітня
2025 рокуСьогодні – Міжнародний день танцю!Танець – це мова душі, яка не потребує перекладу. Це енергія, яка єднає серця, надихає мріяти, дарує світло і красу!


28 квітня
2025 року28 квітня у світі традиційно відзначають Всесвітній день охорони праці. У 2025 році ця подія проходить під гаслом «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі». Тема цьогорічної кампанії акцентує увагу на тому, як новітні технології змінюють умови праці.


27 квітня
2025 року27 квітня 2025 року відбувся День відкритих дверей, який зібрав в онлайн-форматі потенційних вступників до коледжу в 2025 році. Близько 45 осіб долучилися до відеозустрічі на платформі ZOOM. Захід розпочався «Гімном коледжу» у виконанні віртуального хору викладачів та здобувачів, вітанням директора Любові МОРОЗКО.

26 квітня
2025 року26 квітня виповнюється 39 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття.






22 квітня
2025 року22 квітня 2025 року відбулася онлайн – комунікація здобувачів 3-4 курсів ОПП «Народне інструментальне мистецтво» за темою: «Педагогічна практика: діяльність, творчість, досвід, взаємодія», ініційована ЦК «Народні інструменти та музично-теоретичні дисципліни» з метою сприяння формуванню у здобувачів спеціальних компетентностей, притаманних викладачу фахових дисциплін. Онлайн-комунікація – це чудова нагода продемонструвати набуті здобувачами теоретичні знання з педагогіки та методики викладання, а також власний практичний досвід проведення уроків з вихованцями дитячо-юнацької студії, що функціонує на базі коледжу. Організаційно-методичний супровід педпрактики в коледжі забезпечено відповідно до вимог стандарту, кожен зі здобувачів спроможний успішно виконати усі завдання, заплановані в програмі навчальної дисципліни.

19 квітня
2025 року19 квітня 2025 року відбулося справжнє свято для шанувальників народного інструментального мистецтва. Студенти та викладачі освітньо-професійної програми «Народне інструментальне мистецтво» Харківського фахового вищого коледжу мистецтв мали велику честь стати учасниками заключного концерту фестивалю інструментальної музики «Харків-фест», організованого кафедрою народних інструментів України Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського.

15 квітня
2025 рокуЗ 11 по 14 квітня у Харкові пройшов 3-й Відкритий регіональний конкурс читців художнього слова «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ», який був організований і проведений цикловою комісією «Сценічне мистецтво» Харківського фахового вищого коледжу мистецтв за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації. Свої заявки на участь у конкурсі надіслали 20 юнаків і дівчат, які представляли місто Харків і Харківську область, Сумську та Вінницьку область. Традиційно особливо приємно було вітати учасників з міста Миколаївка Донецької області. Незважаючи на те, що зовсім поруч точаться військові дії, діти взяли участь у конкурсі!

15 квітня
2025 рокуЗ 1 по 8 квітня 2025 року в українських містах: Київ-Рівне-Радивилів проходив V Всеукраїнський відкритий конкурс молодих виконавців української інструментальної музики імені Германа Жуковського, на якому Ансамбль народних інструментів «Музичні барви» циклової комісії «Народні інструменти та музично-теоретичні дисципліни» ХФВКМ здобули Диплом Лауреата І ступеня та отримали спеціальний Диплом-відзнаку – «За оригінальне аранжування та популяризацію української музики».