ПОДІЇ КОЛЕДЖУ
24 серпня 2023 року
Дорогі студенти,батьки, викладачі, з Днем Незалежності всіх нас! Віримо в нашу перемогу, в наших воїнів, в силу нашого духу! Нехай наша Батьківщина цвіте і розвивається! Ми українці – пишаємося цим!
28 червня 2023 року
28 червня Україна відзначає державне свято – День Конституції України. Ухвалення Верховною Радою України Основного закону 1996-го року стало важливим етапом утвердження державності, мало величезне політичне та правове значення для розвитку української політичної нації та громадянського суспільства.
28 червня
2023 року28 червня Україна відзначає велике державне свято – День Конституції України. З нагоди свята бібліотека пропонує до перегляду віртуальну книжкову виставку «Конституція України – фундамент стабільності й розвитку держави». Ознайомитись з нею можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».
22 червня
2023 рокуНа долю України в Другій світовій війні випало величезне випробування. Вшановуючи героїзм і волю до перемоги українського народу, бібліотека пропонує переглянути відео виставку «Україна у Другій світовій війні». Ознайомитись з нею можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».
1 червня
2023 рокуЗ нагоди Міжнародного дня захисту дітей бібліотека Коледжу пропонує до перегляду презентацію «Весь світ у долонях дитини». Ознайомитись з нею можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».
30 травня 2023 року
Напередодні Дня захисту дітей викладачами циклової комісії «Народне інструментальне мистецтво» в межах творчого проєкту з юними виконавцями мистецьких шкіл підготовлено та презентовано збірник «Крокую з настроєм: сольні та ансамблеві твори для акордеона/баяна, гітари, цимбалів, домри, бандури, сопілки». До збірника входять 23 різноманітні навчальні та концертні твори українських і зарубіжних авторів з методичними порадами щодо їх виконання. Розраховане видання на учнів відділів народних інструментів мистецьких шкіл. Запрошуємо переглянути відео презентацію.
19 травня 2023 року
18 травня 2023 року
Щорічно у цей день в Україні відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу. Дату обрано не випадково: саме 18 травня 1944 року за наказом Сталіна почалася насильницька депортація кримських татар. Зараз киримли знову зазнають репресій і знову їх спланували у Кремлі. У коледжі протягом тижня проводилися виховні онлайн заходи до цієї події за графіком виховних годин: бесіди «Історія стосунків українців та киримли», перегляд фільму та презентації «Чужа молитва».
18 травня 2023 року
14 травня
2023 року14 травня 2023 року в Україні святкують День матері. Дорогі й улюблені наші мами! Бібліотека Коледжу вітає вас з Днем матері! Пропонуємо до вашої уваги бібліокалейдоскоп «Що ми знаємо про День матері». Переглянути його можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».
14 травня 2023 року
10 травня 2023 року
1 травня 2023 року
29 квітня
2023 рокуСьогодні, в день грації, легкості і творчості, в Міжнародний день танцю, Бібліотека Коледжу вітає викладачів і студентів, танцюючих людей і просто люблячих танці, бажає їм щодня відкривати для себе нові грані цього мистецтва, жити мрією і ніколи не зупиняти енергію танцю в серці! Пропонуємо до перегляду віртуальну книжкову виставку «У ритмі танцю». Ознайомитись з нею можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».
29 квітня 2023 року
Шановні друзі! Вітаємо з професійним святом – Міжнародним днем танцю. Упродовж не одного століття наш народ створював самобутню культуру, яка відбивала його побут, відпочинок, розваги, звичаї і все це намагався відобразити у танцювальному мистецтві. «Танець може бути різним, як життя. Хтось шукає через нього сенс буття, а хтось шукає в ньому себе. Хтось проживає в танці ціле життя, а хтось живе танцем...». Викладачі та студенти спеціалізації «Народна хореографія» – учасники НАНТ «Закаблуки» дарують нам своє мистецтво у концерті-вітанні «Об’єднані танцем...».
26 квітня
2023 рокуНа благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, за 110 км. від столиці України Києва, сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою. Бібліотека Коледжу пропонує до перегляду презентацію «Весни обірване суцвіття. У фокусі Чорнобиль: збережемо пам’ять, передамо знання, вшануємо героїв». Переглянути її можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».
21 квітня 2023 року
20 квітня 2023 року
14 квітня 2023 року
З 10 по 13 квітня у Харкові пройшов 1-й Відкритий регіональний конкурс читців художнього слова «З Україною в серці», який був організований і проведений цикловою комісією «Режисура та арт-технології» Харківського фахового вищого коледжу мистецтв за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації. Свої заявки на участь у конкурсі надіслали 68 юнаків і дівчат, які представляли місто Харків і Харківську область, місто Полтава та Вінницьку область. Особливо приємно було вітати учасників з міст Слов’янськ та Миколаївка Донецької області. Незважаючи на те, що зовсім поруч точаться військові дії, діти взяли участь у конкурсі! Конкурс проводився у двох вікових категоріях: перша – виконавці від 12 до 14 років, друга – виконавці від 15 до 18 років. За умовами конкурсу кожен учасник підготував і виконав два твори: класичних або сучасних українських авторів та класичних або сучасних зарубіжних авторів. Умовами конкурсу допускались виступи учасників у гримі, сценічних костюмах, з використанням реквізиту, і це перетворило багато виступів на справжню феєрію. Конкурс, зважаючи на реалії сьогодення, був дистанційним, тому учасники свої виступи надсилали у вигляді відеороликів, багато з яких відрізнялися справжньою креативністю та майстерністю створення. Виступи юних читців оцінювало компетентне журі, до складу якого були запрошені провідні актори харківських театрів, викладачі-спеціалісти вищої категорії, телеведучі. Очолила журі заслужена артистка України, провідний майстер сцени, актриса Харківського державного академічного драматичного театру імені Т.Шевченка – «Березіль», викладачка сценічної мови Харківського Національного Університету Мистецтв імені І.П.Котляревського, доцентка Тетяна Грінік. Всі учасники конкурсу будуть нагороджені дипломами лауреатів та дипломантів, а педагоги, які підготували конкурсантів, отримають подяки за внесок у шляхетну справу розкриття творчого потенціалу дітей та молоді. Конкурс залишив незабутні враження, а організатори конкурсу планують зробити його щорічним і сподіваються, що вже наступний конкурс відбудеться у мирній Україні, країні-переможниці!
13 квітня 2023 року
12 квітня 2023 року
10 квітня 2023 року
6 квітня 2023 року
3 квітня 2023 року
Українці здавна славилися своїм вмінням римувати і писати вірші. Саме в скрутні часи з’являлися найвідоміші твори класиків: Івана Франка, Володимира Сосюри, Ліни Костенко і багатьох інших. Війна в Україні змусила багатьох поетів акумулювати свій біль від пережитого у віршах. Сучасні українські автори: Вікторія Єва, Тетяна Щелакова, Тетяна Семенченко, Любов Заставна, Горголь Ігнатьєва, Георгій Британ, Людмила Яцюра своїми поезіями надихнули студентів 1 курсу спеціальності «Сценічне мистецтво» заочної форми навчання на створення літературної композиції «Війна постукала у двері…». Виконавці поетичних рядків: Тетяна Діденко, Наталія Старченко, Олена Бреславська, Ольга Линнік, Олексій Гузенко. Відеоряд – Олексія Гузенка. Керівник проєкту – викладач Юлія Олійник.
31 березня 2023 року
28 березня 2023 року
Гнат Мартинович Хоткевич – людина універсальної обдарованості й працьовитості, широкої обізнаності й глибокого патріотизму. В унікальній, одній з найчисленніших в Україні, фондовій колекції Музею театрального, музичного та кіномистецтва України серед особистих архівів діячів мистецтв зберігається й великий архів Г.М.Хоткевича, в якому певне місце займають його драматичні твори. Серед них і п’єса «Пристрасті», яка привернула увагу викладачів циклової комісії «Режисура та арт-технології». В драмі розкривається тема любові до рідного краю, фатального кохання та усвідомлення і спокутування власних вчинків. Творча робота викладачів представлена аудіо виставою. Інсценізація п’єси – Тамара Басанець. Режисер – Ольга Сомова, аудіо запис та монтаж – Олександр Лялюк. Ролі озвучували: Іван – Андрій Бурдов, Антін – Володимир Давиденко, Маріора – Юлія Олійник, Марися – Ольга Сомова, Роман – Олександр Лялюк, Жінка – Катерина Снєдкова, Хлопчики – Мирон Снєдков та Федір Безверхий. Прем’єра відбулася 27 березня 2023 року в Міжнародний день театру. Запрошуємо до прослуховування!
27 березня
2023 рокуМіжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня починаючи з 1962 року. Він був заснований у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру (МІТ) при ЮНЕСКО. Дія Бібліотека коледжу вітає зі святом та запрошує взяти участь в ерудит-вікторині «Ми театрали». Ознайомитись з нею можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».
27 березня 2023 року
З 24 по 26 березня 2023 року у місті Харкові відбувся Відкритий обласний виконавський конкурс «Джаз – це ми!». Конкурс був організований і проведений цикловою комісією «Народні та естрадні інструменти» Харківського фахового вищого коледжу мистецтв за сприяння Департаменту культури і туризму Харківської державної (військової) адміністрації. Зважаючи на сьогоднішні реалії, конкурс проходив у дистанційному форматі. Протягом трьох днів 235 учасників з 15 областей України демонстрували свою виконавську майстерність в номінаціях: «гітара», «фортепіано», «духові та ударні інструменти», «ансамбль» і «дебют». Гру юних музикантів справедливо оцінювало об’єктивне журі, до складу якого були запрошені провідні викладачі-музиканти: Дубка Олександр Сергійович, кандидат мистецтвознавства, старший викладач Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського, викладач по класу тромбона Харківського фахового вищого коледжу мистецтв, Алтухов Владислав Валерійович, концертмейстер Харківської державної академії культури, викладач Вінницького фахового музичного коледжу імені М.Д.Леонтовича, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, член Всеукраїнської національної музичної спілки, Стецюк Валентина Олексіївна, головний спеціаліст відділу культури та мистецької освіти управління культури Департаменту культури і туризму ХОВА, Коломоєць Олександр Олександрович, заступник голови циклової комісії «Народні та естрадні інструменти», викладач-методист Харківського фахового вищого коледжу мистецтв. Очолив журі доктор мистецтвознавства, доцент кафедри теорії та історії музики Харківської державної академії культури Щепакін Василь Михайлович. Переможці Конкурсу були нагороджені дипломами лауреатів та дипломантів, а журі відзначено подяками за професійну роботу. В рамках Конкурсу був проведений обласний семінар на тему: «Музичне мистецтво: естетика, педагогіка, виконавство» як захід з підвищення кваліфікації для викладачів та концертмейстерів початкових мистецьких навчальних закладів. Для участі у семінарі були запрошені провідні викладачі та відомі виконавці естрадного музичного мистецтва Слобожанщини: Ірина Алтухова, концертмейстер Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, Харківської державної академії культури, Вінницького фахового коледжу мистецтв імені М.Д.Леонтовича, Артем Дмитриченков, викладач кафедри музичного мистецтва естради та джазу Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського, Владислав Алтухов, концертмейстер Харківської державної академії культури, викладач Вінницького фахового музичного коледжу імені М.Д.Леонтовича та Василь Щепакін, доктор мистецтвознавства, доцент кафедри теорії та історії музики Харківської державної академії культури. Усі слухачі семінару отримали сертифікати з підвищення кваліфікації. Сподіваємось на продовження гарних традицій цього мистецького заходу і з нетерпінням чекатимемо перемоги України, якій обов’язково буде присвячений наступний Відкритий обласний виконавський конкурс «Джаз – це ми!». Запрошуємо переглянути обласний семінар на тему: «Музичне мистецтво: естетика, педагогіка, виконавство» у мережі фейсбук в групі «Джаз – це ми!» та на YouTube-каналі «ХФВКМ». Приємних вражень! І до наступних зустрічей!