ПОДІЇ КОЛЕДЖУ
28 лютого 2023 року
24 лютого 2023 року
24 лютого 2023 року
24 лютого
2023 року24 лютого 2022 року розділило життя багатьох українців на «до» та «після». У перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну здавалося, що ворог лізе з усіх щілин та протистояти «другій армії світу» просто неможливо. Про перші дня війни у Харкові ви зможете дізнатись із інформаційного повідомлення та інтерв’ю Голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова. Ознайомитись з матеріалами можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».
23 лютого 2023 року
21 лютого 2023 року
20 лютого 2023 року
19 лютого 2023 року
17 лютого 2023 року
16 лютого 2023 року
15 лютого 2023 року
11 лютого 2023 року
10 лютого 2023 року
1 лютого 2023 року
29 січня
2023 рокуНапередодні Дня пам’яті юнаків, які загинули під Крутами бібліотека пропонує для ознайомлення матеріали УІНП «Локальна битва з геополітичним значенням...» та віртуальну книжкову виставку «Битва під Крутами: Пам’ятаємо. Цінуємо. Перемагаємо». Ознайомитись з матеріалами можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».
27 січня 2023 року
22 січня 2023 року
16 січня 2022 року
Вітаємо переможців та учасників Міжнародного математичного конкурсу Кенгуру-2022. У конкурсі, що проходив у дистанційному режимі в грудні, взяли участь 26 студентів коледжу. Найбільш активними учасниками були студенти спеціальностей «Сценічне мистецтво», «Класична та сучасна хореографія» та «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Переможцями з відмінним результатом стали студенти: Цехоновська Дарина, Вяткіна Анастасія, Зеленська Діана. Добрий результат отримали Нєвєрова Т., Соколова Д., Безпалько К., Кульмінська В., Некрасова А., Попович В., Спольник В., Сіра Ю., Сліденко К. Сертифікати учасника мають студенти: Бабіч В., Грищенко В., Давудмірзаєва К., Денисюк С., Кадиркова В., Колодна А., Кравцова Є., Лисенко В., Лясник Я., Новоселова А., Пащенко А., Пономарьова М., Толкачева І., Шарига О. Вітаємо! Бажаємо натхнення, здійснення творчих мрій та відчуття радості від цікавої науки математики! Висловлюємо подяку викладачу Громовій Н.В. за підготовку студентів та активності в організації конкурсу.
31 грудня
2022 року31 грудня 2022 року виповнюється 145 років від дня народження Гната Мартиновича Хоткевича. Представляємо вашій увазі, підготовлений цикловою комісією бібліотечних дисциплін, прес-кліпінг матеріалів, що є у просторі інтернету, присвячених Гнату Мартиновичу. А також запрошуємо переглянути документальний фільм «Доля Гната Хоткевича. Следовать на север может...» (1990 рік) та художній фільм «Назар Стодоля» (1936 рік), в якому ми зможемо почути його спів та гру на бандурі. Ознайомитись з матеріалами можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».
26 грудня 2022 року
Дорогі друзі! З новим роком та Різдвом христовим Вас вітають студенти коледжу. Бажаємо наснаги та творчого натхнення. Згадайте позитивні моменти та зустріньте Новий рік з гарним настроєм!
24 грудня 2022 року
20 грудня 2022 року
Вітаємо народний ансамбль народного танцю «Закаблуки» (керівник О.Ковалівська) з участю в онлайн концерті до 20 річниці Національної хореографічної спілки України. Колектив представив хореографічний номер «Хайтарма» (постановник М.Рудишина). Бажаємо учасникам колективу, постановникам та його керівнику нових творчих злетів, наснаги та завзятості, неповторних колоритних виступів. Щиро дякуємо вам за талант і любов до танцю. Нехай ваша неперевершена творчість та енергія і надалі хвилює серця вдячних шанувальників!
19 грудня 2022 року
З 12 по 17 грудня 2022 року відбувся Обласний конкурс виконавців на народних інструментах «Музичний Барвограй», присвячений 145-й річниці в дня народження видатного харків’янина, нашого земляка Гната Мартиновича Хоткевича. Конкурс був організований і проведений цикловою комісією «Народні та естрадні інструменти» Харківського фахового вищого коледжу мистецтв за сприяння Департаменту культури і туризму Харківської державної (військової) адміністрації. Зважаючи на сьогоднішні реалії, конкурс проходив у дистанційному форматі. Протягом п’яти днів 117 учасників з 14 областей України демонстрували свою виконавську майстерність в номінаціях: «бандура», «скрипка», «домра», «сопілка», «цимбали», «баян», «акордеон», «балалайка» та «гітара». Гру юних музикантів справедливо оцінювало об’єктивне журі. До його складу були запрошені провідні викладачі-музиканти з вищих навчальних закладів: Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського та Харківської державної академії культури. Очолив поважне журі Андрій Стрілець, заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтва, лауреат міжнародних та національних конкурсів, керівник оркестру народних інструментів «Слобожанські візерунки» ХФВКМ. Переможці Конкурсу були нагороджені дипломами лауреатів та дипломантів, а журі відзначено подяками за професійну роботу. Сподіваємось на продовження гарних традицій цього мистецького заходу і з нетерпінням чекатимемо перемоги України, якій обов’язково буде присвячений наступний ІІ-й Обласний конкурс виконавців на народних інструментах «Музичний Барвограй». Запрошуємо переглянути виступи переможців Конкурсу у мережі фейсбук в групі «Музичний Барвограй» та на YouTube-каналі «ХФВКМ». Приємних вражень! І до наступних зустрічей!
15 грудня 2022 року
14-15 грудня 2022 року викладачі та студенти спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» взяли участь у концертних виступах Міжнародної мистецької толоки, присвяченій 145-річчю від Дня народження Г.Хоткевича, який відбувся у Харківському національному університеті мистецтв імені І.П.Котляревського. Тріо викладачів у складі Колуканової Л., Бойко О. та Іванської Ю. виконали твір Гната Хоткевича «Арія цариці Гансаваті», а ансамбль бандуристів «Дивоструни» – «Харківський козачок»: кобзарський танець Г.Хоткевича у перекладі В.Мішалова. Вітаємо учасників з чудовими виступами. Бажаємо творчого натхнення та наснаги у популяризації культури України.
8 грудня 2022 року
8 грудня 2022 року студенти І-го та ІІ-го курсів спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (Давудмірзаєва Каміла, Котенко Софія, Кадиркова Вероніка та Кравцова Єлизавета) взяли участь у Міжнародному студентському Digital інтелектуальному турнірі «#СловоСковороди_Ми_побудуємо_світ_кращий» як продовження доброго мистецького ланцюга заходів з вшанування 300-річчя від дня народження видатного українського філософа та поета Григорія Сковороди. Турнір було організовано нашими старшими колегами – Науковою бібліотекою Київського національного університету культури і мистецтв, Харківською державної науковою бібліотекою імені В.Г.Короленка за підтримки Харківського обласного відділення Української бібліотечної асоціації. До відеозустрічі приєдналося 92 учасника – студенти та викладачі 22 закладів вищої та фахової освіти України, представники бібліотек, а також українці, які перебувають у Польщі, Чехії, Німеччині, Австрії та Швеції. На початку онлайн-гри з мотивуючим виступом привітав студентів спеціальний гість турніру – народний артист України, художній керівник Київського Театру на Подолі Богдан Бенюк. За регламентом гри було проведено інтелектуальну розминку: студенти мали завершити речення-афоризм Григорія Сковороди, який оголошувала модераторка зустрічі, а за допомогою інструменту AnswerGarden та художніх засобів мови, студенти створили хмаринку слів-образ «Наш Сковорода». Основна частина турніру проводилася на платформі «Kahoot». Студенти мали відповісти на 25 питань, присвячених життю та творчості Г.Сковороди. Студенти, в соціальних складних умовах, попри відключення світла і нестабільний інтернет, отримали неабиякі позитивні враження від захоплюючої гри та сертифікати учасників.
7 грудня 2022 року
7 грудня 2022 року у ХНУ імені В.Н.Каразіна в онлайн-форматі відбулася VІІ Всеукраїнська наукова конференція «Теоретичні та прикладні аспекти біографістики», приурочена до 205-річчя від дня народження видатного українського історика Миколи Івановича Костомарова (1817–1885). У конференції взяли участь понад 60 представників наукових та навчальних закладів з Харкова, Києва, Запоріжжя, Львова, Одеси, Полтави, Рівного, Ужгорода, Чернівців та інших міст. Під час заходу із своєю доповіддю «Харківський період життя та діяльності Миколи Костомарова» виступила студентка 2 курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Катерина Котенко. Також своє наукове повідомлення «Репрезентація діяльності історичних постатей кінця ХVIII – початку ХХ ст. у навчальній програмі з історії України для закладів загальної середньої освіти» представили викладачі І.М.Скирда та С.С.Селегєєв.
5 грудня 2022 року
5 грудня у всьому світі відзначають День волонтера – International Volunteer Day. Волонтерство – це не робота, а покликання, це спосіб життя і мислення. А головне – небайдужість до чужого лиха, причетність і співпереживання. Сьогодні волонтери допомагають армії, населенню, дітям, тваринам. У кожного свій фронт і разом ми сила! У Міжнародний день волонтера щиро дякуємо кожному з вас за активність, людяність та безкорисливу працю. Нехай ваше добро завжди повертається до вас сторицею! Хай Бог береже вас та ваші родини!
5 грудня 2022 року
3 грудня 2022 року Україна відзначала 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. Хоча з початку повномасштабного вторгнення було знищено музей філософа в Сковородинівці та пошкоджено його пам’ятник у Харкові, багато важливих ініціатив, присвячених мислителю, відбулися та ще відбудуться в грудні. Студенти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» долучилися до цієї визначної події світового рівня. Разом із колегами з ЦБ Київського району міста Харкова 5 грудня 2022 року провели поетичний захід «Не шукай щастя за морем: поети-лауреати міжнародної літературної премії імені Г.С.Сковороди». Студенти ІІ курсу провели мистецькі розвідки про поетів, які були нагороджені цією премією у 2019-2022 роках. Кожен з представлених митців – Василь Куйбіда, Юлія Сільчук, Людмила Нікуліна, Олександр Медко, Галина Пухта, Валерій Ілля та Михайло Григорів – своїми творами несли і несуть мир та ніжність, оповідають про героїчну минувшину та, безперечно, в тяжкі часи сьогодення, намагаються через свої твори говорити про філософію буття. Студенти – дівчата і хлопці, незважаючи на побутові негаразди та ненормований графік відключення світла, творчо і завзято підійшли до свого творчого міні-дослідного завдання, представили власні презентації та розповіли вірші поетів-лауреатів премії. «Сковорода – це фантастична особистість, яку не можна однозначно сприймати у «прокрустовому ложі» шаблонів, що переважно виникають, коли намагаються оцінити якогось мислителя, діяча, митця. Це людина, яка не вписується в жодну з систем. Людина, яка була видатним мислителем свого часу, проте останні роки свого життя вела мандрівний спосіб життя і, мабуть, уособлювала український вільний дух. Які б не були умови, які б імперії не панували, які б вимоги не ставило до нього життя, Сковорода знайшов спосіб бути вільним. Й зараз це один з найбільших прикладів для українців, які можуть наслідувати в дусі свободи, в дусі вольності Сковороду: коли ти знаєш, що маєш робити, що ти хочеш сказати світу, і робиш це», – саме так висловився заступник голови Державного агентства з питань мистецтв та мистецької освіти Михайло Швед.