Логотип КЗ «ХВФКМ» ХОР
Дякуємо, що завітали до офіційного сайту Харківського фахового вищого коледжу мистецтв
Адреса коледжу
61010, Україна, місто Харків
вулиця Українська, 8/10
+380 (57) 733-30-45
+380 (57) 733-01-55
Адреса електронної скриньки приймальної комісії коледжу
kvkm67@gmail.com
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
Телефони приймальної комісії коледжу
Перейти до контакту

ТВОРЧІ КОЛЕКТИВИ

УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ХОР «ОСНОВА»

КЕРІВНИК – СЕРГІЙ КОБЗЄВ


Створено колектив у 1988 році. Очолила його талановитий хормейстер та викладач Кулик Алла Василівна. На ті часи це був жіночий хор, бо курс було набрано з дівчат. Репертуар хору складали твори, написані для жіночого хору. Частину творів було перероблено з мішаного складу. Це такі твори, як «Хата моя, біла хата» А.Пашкевича, «Павочка ходить» А.Авдієвського та інші. Згодом, стали вступати до училища і юнаки. До репертуару увійшли твори для мішаного складу такі як, «Як би я мала крила орлині», «Ходила мати терен рвати» та «Ой ходила бережечком» в обробці І.Бідака – талановитого хормейстера, який багато зробив для розвитку народного співу на Слобожанщині.

У 1992 році художнім керівником хору призначено Кобзєва С.С, а хормейстером – Кобзєву О. О.

Згодом, український народний хор став візитівкою навчального закладу, брав участь у творчих заходах району, міста та області. Концертний репертуар поповнився творами сучасних композиторів: «Котився горщик» І.Гайденка, «Занадився журавель» О.Некрасова, «Грай іграчу» Ю.Алжнєва та інші. Цей колектив – єдиний хор навчального закладу Харкова, що тричі брав участь у творчих звітах майстрів культури і мистецтв Харківської області на головній сцені нашої країни – Палаці «Україна» м.Києва (1999, 2001, 2004 рр.). В 2005 році український народний хор отримав диплом лауреата І ступеня міського конкурсу «Студентська весна-2005». Цього ж року він став лауреатом та отримав диплом І ступеня Міжнародного конкурсу-фестивалю «Екологія і духовність». У травні 2006 року брав участь у звітному концерті творчих колективів Харківського училища культури на сцені Харківської обласної філармонії.

З 2007 по 2017 рік хором керував викладач Сватковський С.О., хормейстер – Василевська О.В. За цей час колектив брав участь у І Всеукраїнському конкурсі-фестивалі імені Я.Степового, де отримав диплом учасника.

У 2017 році український народний хор отримав назву «Основа».

Художнім керівником та головним диригентом хору з 2017 року є Кобзєв С.С., хормейстери – Кобзєва О.О. та Василевська О.В.

За цей рік колектив неодноразово брав участь у творчих заходах коледжу, району, міста і області. Це участь у святковому концерті до Дня машинобудівника, який відбувся у вересні 2017 року, у концертах до 50-річчя циклової комісії народних інструментів та у ювілейному концерті до 50-річчя Харківського вищого коледжу мистецтв, який відбувся 8 листопада 2017 року на Великій сцені ХНАТОБ. Виконання хором «Основа» твору М.Лисенка «Молитва за Україну» стало справжньою окрасою літературно-музичної композиції до Дня поезії, присвяченій творчості С.Сапеляка.

30 березня 2018 року український народний хор «Основа» взяв участь у V Всеукраїнському конкурсі-фестивалі музичного мистецтва «Art-Dominanta» та отримав Диплом лауреата І ступеня у номінації «Народні хори». У 2019 році колектив став лауреатом I ступеня II Національного чемпіонату з фольклору «EUVROFOLK-2019» (м.Вінниця, 2019); лауреатом I ступеня IX Регіонального фестивалю-конкурсу вокальної музики, присвяченому памʼяті народної артистки УРСР Оксани Петрусенко (м.Балаклія Харківської області, 2019).

За активну концертну діяльність та творчі досягнення колегією управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації хору «Основа» присвоєно почесне звання «народний».

30-річна історія становлення та творчого зростання українського народного хору «Основа» є ознакою великого творчого потенціалу та затребуваності його у музичному житті Харківщини.

© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
Назад до змісту