Логотип КЗ «ХВФКМ» ХОР
Дякуємо, що завітали до офіційного сайту Харківського фахового вищого коледжу мистецтв
Адреса коледжу
61010, Україна, місто Харків
вулиця Українська, 8/10
+380 (57) 733-30-45
+380 (57) 733-01-55
Адреса електронної скриньки приймальної комісії коледжу
kvkm67@gmail.com
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
Телефони приймальної комісії коледжу
Перейти до контакту

ПОДІЇ КОЛЕДЖУ

19 лютого 2024 року

19 лютого 2024 року виповнюється 32 роки від дня затвердження Державного герба України. Державний герб України – один із чотирьох офіційних символів поряд з Прапором, Гімном і Конституцією.

Як державний символ – Державний герб України, тризуб був затверджений постановою Верховної Ради України №2137-XII від 19 лютого 1992 року. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань XX століття. Проєкт герба, затверджений Верховною Радою, був розроблений українськими геральдистами – Андрієм ГРЕЧИЛОМ, Олексієм КОХАНОМ та Іваном ТУРЕЦЬКИМ. Постанова визначала Тризуб малим гербом України, вважаючи його головним елементом великого герба.

Вперше про тризуб як про офіційний державний герб України заговорили ще у 1918 році. Під час Української революції, за пропозицією Михайла Грушевського, в Корсуні 25 лютого 1918 року. Тризуб був прийнятий як Великий і Малий державний Герб УНР. Зараз тризуб продовжує свою головну місію – об’єднувати усіх тих, хто захищає Україну від ворога. Адже у цьому знаку закодовані традиції, дух та сила української нації.

Вітаємо усіх з цим визначним днем! Будьмо гідними нашої історії та тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні. Мирного неба та добробуту рідній Україні! Разом до перемоги!19 лютого 2024 року – Державного герба України

15 лютого 2024 року

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав бібліотекою коледжу організовано перегляд документального фільму «Афганістан. Вся правда» та підготовлено онлайн повідомлення «Афганістан – уламки пам’яті». У навчальних групах відбулися тематичні виховні бесіди: «Ціна чужої війни», «Афганістан далекий, у кожній пам’яті живий».

28 січня 2024 року

Викладач математики, інформатики та природничих наук Громова Н.В. та студентка спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Колодна Анна запрошують студентів та всіх охочих пройти математичний веб-квест за темою «Похідна функцій». Робота присвячена вченому астроному, математику, фізику, правнику і дипломату, економісту, каноніку та лікарю, повну збірку творів якого видали у Варшаві 170 років тому. Прізвище вченого можна дізнатися вирішивши завдання квесту.

27 січня 2024 року

Сьогодні 60-річчя творчої діяльності відзначила видатна особистість міста Харкова і України, народна артистка України, балетмейстер Харківського національного академічного театру опери і балету – Світлана Іванівна Коливанова. Мистецька спільнота театру та творчі колективи Харківщини привітали талановиту балерину, педагога, чудову людину з визначною датою. До вітань долучився і колектив нашого освітнього закладу.

Дорога Світлано Іванівно! Ви впродовж багатьох років виховували майбутніх артистів балету, разом зі своїм чоловіком стояли у витоків створення спеціалізації «Класична хореографія» в нашому коледжі.

Висловлюємо Вам нашу подяку і повагу. Бажаємо Вам міцного здоров’я, благополуччя, успіхів у будь-яких справах та сподіваннях.

Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та допомагають колеги, минають негаразди та непорозуміння.

Хай доля збагачує Вас енергією та радістю. Нехай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до Вас сторицею. Бажаємо Вам тепла і Божої ласки у мирній і вільній Україні!


З повагою за дорученням колективу

директор Харківського фахового вищого коледжу мистецтв Любов МОРОЗКО60-річчя творчої діяльності народної артистки України – Світлана Іванівна Коливанова
60-річчя творчої діяльності народної артистки України – Світлана Іванівна Коливанова

26 січня 2024 року

Сьогодні студенти та викладачі творчих спеціальностей коледжу, заслужена артистка України Олена Шишкіна та ансамбль бандуристів «Диво струни» відвідали наших воїнів у обласному шпиталі ветеранів війни та подякували нашим захисникам за те, що вони ціною свого здоров’я та життя захищають нас, наших рідних та близьких, неньку Україну, дають надію на перемогу. У концерті «Тобі мій друже воїне!» прозвучали народні пісні, інструментальні твори, вірші під гаслом «В єдності наша сила». Також для воїнів, що знаходяться на лікуванні передали «Смаколики» на суму майже п’ять тисяч гривень. Організатори заходу: О.Лялюк, Ю.Олійник, К.Снєдкова.

Дорогі наші воїни! Нехай ангели оберігають вас і повертають додому живими і здоровими.

«Тобі мій друже воїне!»

24 січня 2024 року

Сьогодні студенти коледжу долучилися до вебінару в межах проекту «Мрія» щодо протидії кіберзлочинності. Спікер вебінару – інспектор відділу рекрутингу та комунікацій Харківського управління кіберполіції, капітан поліції Олександр Загуменний надав корисні поради та рекомендації щодо основних видів кіберзлочинності та їх наслідків. Запросив взяти участь у проекті задля того, щоб зробити інтернет безпечнішим місцем для всіх. «Мрія» – спільний проект Кіберполіції України.

Проект «Мрія»

23 січня 2024 року

19 січня 2024 року у Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна відбулася Всеукраїнська наукова онлайн-конференція «Борис Грінченко: знаний і невідомий (до 160-річного ювілею Великого Українця)». У роботі секційних засідань взяли участь представники закладів вищої освіти, культурно-освітніх закладів і установ не лише Харківщини, а й багатьох міст України. Під час роботи конференції свої доповіді представили директор коледжу Л.Г.Морозко «Просвітительська самоідентифікація Бориса Грінченка», заступник директора з навчально-методичної роботи І.М.Скирда та завідувач відділення С.С.Селегєєв «Репрезентація постаті Бориса Грінченка у навчальних матеріалах з історії України: асоціації та асоціативні зв’язки», а також студентка 3 курсу Катерина Котенко «Перекладацька діяльність Бориса Грінченка».

Всеукраїнська наукова онлайн-конференція «Борис Грінченко: знаний і невідомий (до 160-річного ювілею Великого Українця)» Всеукраїнська наукова онлайн-конференція «Борис Грінченко: знаний і невідомий (до 160-річного ювілею Великого Українця)» Всеукраїнська наукова онлайн-конференція «Борис Грінченко: знаний і невідомий (до 160-річного ювілею Великого Українця)» Всеукраїнська наукова онлайн-конференція «Борис Грінченко: знаний і невідомий (до 160-річного ювілею Великого Українця)» Всеукраїнська наукова онлайн-конференція «Борис Грінченко: знаний і невідомий (до 160-річного ювілею Великого Українця)»

22 січня 2024 року

22 січня увійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Цей день є символом об’єднання України. Він стверджує нерозривний зв’язок між усіма поколіннями борців за її волю і незалежність. Шановні відвідувачі бібліотеки! Пропонуємо вам перевірити обізнаність про історію Дня Соборності, відповівши на питання невеликого тесту, який ви знайдете перейшовши за посиланням на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».

22 січня 2024 року

«Наша єдність – наша зброя»: творча робота студентів I курсу спеціальності «Сценічне мистецтво». Викладач Сомова О.А.«Наша єдність – наша зброя»

8 січня 2024 року

Вітаємо Ансамбль бандуристів «Диво струни» та його керівників Ніколенко С.М. та Іванську Ю.В. з творчими досягненнями та нагородами: дипломом Гран-прі на VIII Міжнародному конкурсі мистецтв «Yula Art Fest» (місто Харків) і дипломом – лауреат I ступеня на Міжнародному конкурсі «Зимова рапсодія 2023» (Україна-Польща-Турція). Бажаємо натхнення, наснаги, витримки та миру такого бажаного для всіх нас.

Лауреат I ступеня на Міжнародному конкурсі «Зимова рапсодія 2023» Гран-прі на VIII Міжнародному конкурсі мистецтв «Yula Art Fest»

31 грудня 2023 року

Вже стало доброю традицією щорічно 31 грудня згадувати універсального митця вільного духу і відзначати у коледжі день народження музичного символу Слобожанщини Гната Хоткевича. От і сьогодні студенти класу бандури присвятили свій концерт нашому земляку. Запрошуємо до перегляду.

Концерт класу бандури

30 грудня 2023 року

Друзі! Добігає кінця 2023 рік! Ще один рік нашої війни за майбутнє. Саме час подякувати всім, хто був поруч: рідним, друзям, усім нашим колегам, студентам та їх батькам. Дякуємо нашим захисникам на фронті. В ці святкові дні бажаємо усім нам натхнення, щоб мріяти, наснаги та сил, щоб втілювати наші мрії, мужності, щоб долати страхи, надії і віри, щоб любити, й любові, щоб перемогти! Переможного Нового року!25 грудня 2023 року

Шановні студенти, викладачі, співробітники! З Різдвом Христовим! Світлої зірочки вам, яка поведе чистим, добрим життєвим шляхом! Мирного неба над головою, доброти і надійного ангела хранителя у вашому житті!18 грудня 2023 року

З 15 по 17 грудня 2023 року у місті Харкові відбувся II Відкритий конкурс виконавців на народних інструментах «Музичний Барвограй». Захід був організований і проведений цикловою комісією «Народні, естрадні інструменти та музично-теоретичні дисципліни» Харківського фахового вищого коледжу мистецтв за сприяння Департаменту культури і туризму Харківської державної військової адміністрації. Зважаючи на сьогоднішні реалії, конкурс проходив у дистанційному форматі.

Протягом трьох днів 340 учасників з усіх куточків України демонстрували свою виконавську майстерність в номінаціях: «бандура», «скрипка», «домра», «сопілка», «цимбали», «баян», «акордеон», «балалайка» та «гітара». Гру юних музикантів справедливо оцінювало об’єктивне журі. До його складу були запрошені провідні викладачі-музиканти міста Харкова:

Мандзюк Любов Сергіївна, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри народних інструментів України  ХНУМ імені І.П.Котляревського, член Національної всеукраїнської музичної спілки та Національної спілки кобзарів України;

Мельник Алла Олексіївна, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри оркестрових струнних інструментів ХНУМ імені І.П.Котляревського, член Національної всеукраїнської музичної спілки;

Трянов Максим Анатолійович, викладач кафедри народних інструментів Харківської державної академії культури, член Асоціації гітаристів України, член Національної всеукраїнської музичної спілки;

Колуканова Ліна Степанівна, викладач-методист Харківського фахового вищого коледжу мистецтв;

Стецюк Валентина Олексіївна, головний спеціаліст відділу культури та мистецької освіти управління культури Департаменту культури і туризму ХОВА.

Очолив поважне журі Стрілець Андрій Миколайович, заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтва, лауреат міжнародних та національних конкурсів, керівник оркестру народних інструментів «Слобожанські візерунки» Харківського фахового вищого коледжу мистецтв.

Переможці Конкурсу були нагороджені дипломами лауреатів та дипломантів, а журі відзначено подяками за професійну роботу.

Сподіваємось на продовження гарних традицій цього мистецького заходу і з нетерпінням чекатимемо перемоги України, якій обов’язково буде присвячений наступний ІІI-й Відкритий конкурс виконавців на народних інструментах «Музичний Барвограй».

Запрошуємо переглянути заключний концерт Конкурсу у мережі фейсбук в групі «Музичний Барвограй» та на YouTube-каналі «ХФВКМ».

Заключний концерт ІІ Відкритого конкурсу виконавців на народних інструментах «МУЗИЧНИЙ БАРВОГРАЙ»

16 грудня 2023 року

16 грудня 2023 року відбувся ІІ (обласний) етап ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед студентів закладів фахової передвищої освіти. Щиро вітаємо студентку ІІ курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» ТОЛКАЧОВУ ІННУ, яка посіла 3 місце. Зичимо Інні успіхів у фінальному етапі конкурсу.

13 грудня 2023 року

До 130- річчя від дня народження Миколи Хвильового в коледжі було проведено літературну онлайн-дискусію «Геть від Москви! Дайош Європу!: погляд крізь століття». Участь в дискусії взяли студенти другого курсу. Під час заходу обговорювалися питання причин виникнення літературної дискусії 1925-1928 років, етапів її проходження, ключових питань дискусії і участі в ній літературних організацій та окремих письменників, ролі М.Хвильового та літературної організації ВАПЛІТЕ в дискусії, причин згортання літературної дискусії  та її наслідків.

13 грудня 2023 року викладачі циклової комісії гуманітарних і природничих дисциплін Мельничук В.Д., Мельник О.В., Насонова О.С., Свєтлишева Т.М., Матвєєва О.В. взяли участь в онлайн-заході з нагоди 130-річчя Миколи Хвильового та виходу Повного зібрання творів письменника у 5-ти томах за участі науковців, видавців, дослідників творчості М.Хвильового Юрія Безхутрого, Вікторії Зенгви, Ростислава Мельникова, Ростислава Семківа та Олега Солов’я.

<
>

10 грудня 2023 року

10 грудня Україна і світ відзначають День прав людини. З нагоди цієї дати бібліотека Коледжу пропонує переглянути віртуальну книжкову виставку «Україна правова». Ознайомитись з нею можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».

9 грудня 2023 року

В межах проведення Всеукраїнського Тижня доброчесності з 27 листопада по 9 грудня 2023 року викладачами спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» було проведено цикл заходів. Так, під час заняття з навчальної дисципліни «Основи аналітико-синтетичної обробки документів» (викладач Правдівцева Л.В.) була проведена лекція «Академічна доброчесність у студентському житті». Відпрацювання питань правильного цитування та посилання на документальні джерела є одним із пріоритетів академічної доброчесності і повністю співпадає з основними завданнями вищеоозначеного курсу. Викладачем Запарою С.О., під час відеозустрічі з курсу «Організація документних ресурсів бібліотек» було організовано перегляд та обговорення відеосемінару від голови Української бібліотечної асоціації Оксани Бруй під назвою «Авторське право у бібліотеці». Під час занять з курсу «Навчальна практика» викладачами-керівниками практики (Цибина І.М. та Головко І.М.) здобувачам освіти були запропоновані окремі тематичні вправи на встановлення окремих видів порушення академічної доброчесності в історії. Також студентів дуже вразили оповіді про плагіат в мистецтві.

Всеукраїнський Тиждень доброчесності Всеукраїнський Тиждень доброчесності Всеукраїнський Тиждень доброчесності Всеукраїнський Тиждень доброчесності

6 грудня 2023 року

Сьогодні, 6 грудня 2023 року, було оголошено результати проведення Всеукраїнського конкурсу проєктів «Українська мова в об’єктиві», в якому взяли участь студенти І-ІІІ курсів спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Це був відкритий творчий захід, який проводився серед учнів 9-11 класів та студентів ліцеїв, коледжів до Дня української писемності та мови. Організаторами Конкурсу є кафедра української мови Факультету української філології, культури та мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка. Завданням конкурсу є залучення учнів та студентів ліцеїв, коледжів до популяризації української мови; виявлення та підтримка творчих здібностей молоді; розвиток навичок та здібностей у фото- та відеомистецтві. Конкурс проєктів проводився за номінаціями «Відеоробота» та «Фотопроєкт». Студенти підготували свої роботи до кожної з номінацій. Так, у номінації «Фотопроєкт» було подано групову роботу «Мовні сили України» – інтерактивний фотоколаж з віршованими декламаціями, учасниками якого є Ковальчук Денис, Калінічєва Єлизавета, Сидорова Софія, Кадиркова Вероніка та Котенко Софія (керівник Правдівцева Л.В.). До номінації «Відеоробота» було подано відеоролик «Молитва про мову» (декламує та автор відеомонтажу студентка ІІ курсу спеціальності Колодна Анна; керівник Запара С.О.). За підсумковими результатами журі відзначило грамотами студентські роботи, які посіли ІІ і ІІІ місця. Вітаємо всіх учасників конкурсу і кожного окремо за їхню творчу активність і небайдужість до збереження культурної ідентичності – рідної мови!

Конкурс проєктів «Українська мова в об’єктиві» Конкурс проєктів «Українська мова в об’єктиві» Конкурс проєктів «Українська мова в об’єктиві» Конкурс проєктів «Українська мова в об’єктиві»

5 грудня 2023 року

Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку (такою є повна назва Дня волонтерів) проголошений рішенням 40-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1985 року. В цей урочистий день бібліотека Коледжу пропонує до вашої уваги фото колаж «Волонтери – люди доброї волі». Ознайомитись з ним можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».

25 листопада 2023 року

Щороку 25 листопада міжнародна спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками (International Day for the Elimination of Violence Against Women). З нагоди цієї дати бібліотека пропонує до перегляду фотоколаж. Ознайомитись з ним можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».

25 листопада 2023 року

Щороку кожну четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів. Цьогоріч 90-роковини Голодомору відбуваються в умовах повномасштабної війни з росією. Колектив коледжу о 1600 долучився до загальнонаціональної хвилини мовчання та акції «Запали свічку» ПАМ’ЯТАЄМО.ЄДНАЄМОСЯ.ПЕРЕМОЖЕМО.24 листопада 2023 року

Дорогі друзі! 24 жовтня у світі відзначається День інформації про розвиток (англ. World Development Information Day). Метою свята є привернення уваги людей, які думають про майбутнє, до проблеми розвитку, а також розробка стратегії її вирішення завдяки міжнародному співробітництву. Студенти 1 курсу спеціальності «Бібліотечна, інформаційна та архівна справа» (викладач Громова Н.В.)запрошують студентську спільноту коледжу взяти участь в онлайн вікторині, присвячену цій події.

23 листопада 2023 року

23 листопада 2023 року викладачі історії та громадянської освіти взяли участь у ХV Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства, громадянської освіти та географії». Захід був організований Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С.Сковороди та проходив в онлайн-форматі. Викладачі І.М.Скирда, А.В.Скирда, С.С.Селегєєв представили спільну доповідь «Використання методу асоціацій як інноваційного підходу у викладанні історії», у якій на власному практичному досвіді розкрили можливості застосування асоціацій для вивчення історичного матеріалу.

ХV Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства, громадянської освіти та географії» ХV Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства, громадянської освіти та географії» ХV Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства, громадянської освіти та географії» ХV Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства, громадянської освіти та географії» ХV Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства, громадянської освіти та географії»

21 листопада 2023 року

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Вшановуючи громадянський подвиг учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності бібліотека Коледжу пропонує до перегляду фото колаж «Країна Нескорених». Ознайомитись з ним можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».

21 листопада 2023 року

Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі відеоролик «Вистояли на Майдані – переможемо у війні».«Вистояли на Майдані – переможемо у війні»

17 листопада 2023 року

У багатьох країнах щороку 17 листопада відзначається Міжнародний день студента. З нагоди свята бібліотека Коледжу пропонує до перегляду презентацію «На студентській хвилі». Ознайомитись з нею можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».

сторінка 4   перейти >>                                                                
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
Назад до змісту