ПОДІЇ КОЛЕДЖУ
![](images/----_-----100_100.webp)
3 квітня 2023 року
Українці здавна славилися своїм вмінням римувати і писати вірші. Саме в скрутні часи з’являлися найвідоміші твори класиків: Івана Франка, Володимира Сосюри, Ліни Костенко і багатьох інших. Війна в Україні змусила багатьох поетів акумулювати свій біль від пережитого у віршах. Сучасні українські автори: Вікторія Єва, Тетяна Щелакова, Тетяна Семенченко, Любов Заставна, Горголь Ігнатьєва, Георгій Британ, Людмила Яцюра своїми поезіями надихнули студентів 1 курсу спеціальності «Сценічне мистецтво» заочної форми навчання на створення літературної композиції «Війна постукала у двері…». Виконавці поетичних рядків: Тетяна Діденко, Наталія Старченко, Олена Бреславська, Ольга Линнік, Олексій Гузенко. Відеоряд – Олексія Гузенка. Керівник проєкту – викладач Юлія Олійник.
![](images/----_-----100_100.webp)
31 березня 2023 року
![](images/----_-----100_100.webp)
28 березня 2023 року
Гнат Мартинович Хоткевич – людина універсальної обдарованості й працьовитості, широкої обізнаності й глибокого патріотизму. В унікальній, одній з найчисленніших в Україні, фондовій колекції Музею театрального, музичного та кіномистецтва України серед особистих архівів діячів мистецтв зберігається й великий архів Г.М.Хоткевича, в якому певне місце займають його драматичні твори. Серед них і п’єса «Пристрасті», яка привернула увагу викладачів циклової комісії «Режисура та арт-технології». В драмі розкривається тема любові до рідного краю, фатального кохання та усвідомлення і спокутування власних вчинків. Творча робота викладачів представлена аудіо виставою. Інсценізація п’єси – Тамара Басанець. Режисер – Ольга Сомова, аудіо запис та монтаж – Олександр Лялюк. Ролі озвучували: Іван – Андрій Бурдов, Антін – Володимир Давиденко, Маріора – Юлія Олійник, Марися – Ольга Сомова, Роман – Олександр Лялюк, Жінка – Катерина Снєдкова, Хлопчики – Мирон Снєдков та Федір Безверхий. Прем’єра відбулася 27 березня 2023 року в Міжнародний день театру. Запрошуємо до прослуховування!
![](images/----_-----100_100.webp)
27 березня
2023 рокуМіжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня починаючи з 1962 року. Він був заснований у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру (МІТ) при ЮНЕСКО. Дія Бібліотека коледжу вітає зі святом та запрошує взяти участь в ерудит-вікторині «Ми театрали». Ознайомитись з нею можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».
![](images/----_-----100_100.webp)
27 березня 2023 року
З 24 по 26 березня 2023 року у місті Харкові відбувся Відкритий обласний виконавський конкурс «Джаз – це ми!». Конкурс був організований і проведений цикловою комісією «Народні та естрадні інструменти» Харківського фахового вищого коледжу мистецтв за сприяння Департаменту культури і туризму Харківської державної (військової) адміністрації. Зважаючи на сьогоднішні реалії, конкурс проходив у дистанційному форматі. Протягом трьох днів 235 учасників з 15 областей України демонстрували свою виконавську майстерність в номінаціях: «гітара», «фортепіано», «духові та ударні інструменти», «ансамбль» і «дебют». Гру юних музикантів справедливо оцінювало об’єктивне журі, до складу якого були запрошені провідні викладачі-музиканти: Дубка Олександр Сергійович, кандидат мистецтвознавства, старший викладач Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського, викладач по класу тромбона Харківського фахового вищого коледжу мистецтв, Алтухов Владислав Валерійович, концертмейстер Харківської державної академії культури, викладач Вінницького фахового музичного коледжу імені М.Д.Леонтовича, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, член Всеукраїнської національної музичної спілки, Стецюк Валентина Олексіївна, головний спеціаліст відділу культури та мистецької освіти управління культури Департаменту культури і туризму ХОВА, Коломоєць Олександр Олександрович, заступник голови циклової комісії «Народні та естрадні інструменти», викладач-методист Харківського фахового вищого коледжу мистецтв. Очолив журі доктор мистецтвознавства, доцент кафедри теорії та історії музики Харківської державної академії культури Щепакін Василь Михайлович. Переможці Конкурсу були нагороджені дипломами лауреатів та дипломантів, а журі відзначено подяками за професійну роботу. В рамках Конкурсу був проведений обласний семінар на тему: «Музичне мистецтво: естетика, педагогіка, виконавство» як захід з підвищення кваліфікації для викладачів та концертмейстерів початкових мистецьких навчальних закладів. Для участі у семінарі були запрошені провідні викладачі та відомі виконавці естрадного музичного мистецтва Слобожанщини: Ірина Алтухова, концертмейстер Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, Харківської державної академії культури, Вінницького фахового коледжу мистецтв імені М.Д.Леонтовича, Артем Дмитриченков, викладач кафедри музичного мистецтва естради та джазу Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського, Владислав Алтухов, концертмейстер Харківської державної академії культури, викладач Вінницького фахового музичного коледжу імені М.Д.Леонтовича та Василь Щепакін, доктор мистецтвознавства, доцент кафедри теорії та історії музики Харківської державної академії культури. Усі слухачі семінару отримали сертифікати з підвищення кваліфікації. Сподіваємось на продовження гарних традицій цього мистецького заходу і з нетерпінням чекатимемо перемоги України, якій обов’язково буде присвячений наступний Відкритий обласний виконавський конкурс «Джаз – це ми!». Запрошуємо переглянути обласний семінар на тему: «Музичне мистецтво: естетика, педагогіка, виконавство» у мережі фейсбук в групі «Джаз – це ми!» та на YouTube-каналі «ХФВКМ». Приємних вражень! І до наступних зустрічей!
![](images/----_-----100_100.webp)
27 березня 2023 року
![](images/27-03-2023-101.webp)
![](images/----_-----100_100.webp)
21 березня
2023 року21 березня ми відзначаємо Всесвітній день поезії. Таке рішення було прийняте в 1999 році на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО і вперше його відзначили в Парижі. В Україні святкують з 2004 року. Бібліотека Коледжу вітає всіх і запрошує передивитися відеоролик та поетичні виступи студентів до Дня поезії. Переглянути можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».
![](images/----_-----100_100.webp)
18 березня 2023 року
![](images/----_-----100_100.webp)
14 березня
2023 рокуСьогодні відзначається День українського добровольця. Саме в цей день 2014 року був сформований перший українській добровольчий батальйон. З Майдану перші добровольці відправилися на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом. Ця подія вважається по всій Україні початком масштабного добровольчого руху. Бібліотека пропонує до перегляду віртуальну книжкову виставку «Доброволець – це поклик серця». Переглянути її можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».
![](images/----_-----100_100.webp)
14 березня 2023 року
Вже стало традиційним щорічно відзначати у коледжі День числа «π» математичним квестом. Під час дистанційного навчання провести цей захід не вдалося. Тому, викладач математики Громова Н.В. та студентка Колодна А. запропонували студентам і викладачам небайдужим до математики взяти участь у вікторині, присвяченій цій події.
![](images/----_-----100_100.webp)
13 березня 2023 року
![](images/----_-----100_100.webp)
9 березня
2023 рокуДо Шевченківських днів бібліотека презентує віртуальну книжкову виставку «Весна починається з Шевченка» Переглянути її можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».
![](images/----_-----100_100.webp)
9 березня 2023 року
![](images/----_-----100_100.webp)
8 березня
2023 рокуСьогодні вітаємо всіх наших Захисниць – на фронті й у тилу, в бронежилетах і лікарняних халатах, з гвинтівками й з ноутбуками. Ви вкотре доводите, що світ неможливий без України, а Україна – без жіноцтва! Бібліотека пропонує переглянути презентацію «Непереможна українська жінка»». Ознайомитись з нею можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».
![](images/----_-----100_100.webp)
2 березня 2023 року
![](images/----_-----100_100.webp)
1 березня 2023 року
![](images/----_-----100_100.webp)
28 лютого 2023 року
![](images/----_-----100_100.webp)
24 лютого 2023 року
![](images/----_-----100_100.webp)
24 лютого 2023 року
![](images/24-02-2023-101.webp)
![](images/----_-----100_100.webp)
24 лютого
2023 року24 лютого 2022 року розділило життя багатьох українців на «до» та «після». У перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну здавалося, що ворог лізе з усіх щілин та протистояти «другій армії світу» просто неможливо. Про перші дня війни у Харкові ви зможете дізнатись із інформаційного повідомлення та інтерв’ю Голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова. Ознайомитись з матеріалами можна на сайті бібліотеки коледжу в розділі «Інформація для користувачів бібліотеки».
![](images/----_-----100_100.webp)
23 лютого 2023 року
![](images/----_-----100_100.webp)
21 лютого 2023 року
![](images/21-02-2023-141.webp)
![](images/----_-----100_100.webp)
20 лютого 2023 року
![](images/----_-----100_100.webp)
19 лютого 2023 року
![](images/19-02-2023-111.webp)