ПОДІЇ КОЛЕДЖУ
21 травня 2024 року
«Життя крізь війну – справжнє диво». Під таким гаслом 20 травня в місті Харкові в затишній залі безпечного простору EVOhub відбулася непересічна подія – виступ оркестру народних інструментів «Слобожанські візерунки» Харківського фахового вищого коледжу мистецтв під орудою заслуженого діяча мистецтв України Андрія Стрільця. В концерті взяли участь творчі колективи спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво»: ансамбль бандуристів «Диво-струни» (керівник Іванська Ю.), дует гітаристів у складі Приходько А. та Семиволос А. (керівник Лейбіна А.), ансамбль «Музичні барви» під керівництвом Стрілець Т. Свої творчі виступи подарували глядачам гості заходу: ансамбль бандуристів «Кольорові струни» ХДШМ №4 імені М.Леоновича (керівник – випускниця Коледжу Стандара Б.Є.), учні та викладачі ДМШ №5 імені А.Римського-Корсакова міста Харкова.
18 травня 2024 року
Сьогодні День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 80 роковини депортації. Ми усвідомлюємо та поділяємо біль і долучаємося до вшанування пам’яті постраждалих. У навчальних групах проведені тематичні виховні години «1944. Депортація кримських татар», в бібліотеці коледжу відбулися онлайн перегляди і обговорення документальних фільмів Крим: 10 років окупації» (2024), «Крим: ізоляція» (2022).
17 травня 2024 року
Студенти та викладачі спеціалізації «Народні інструменти» запрошують усіх бажаючих до перегляду онлайн концерту «Життя крізь війну – справжнє диво». Цінуємо кожну мить життя, дякуємо нашим захисникам та захисницям за те, що можемо творити та насолоджуватися мистецтвом. Життя переможе! Слава Україні!
16 травня 2024 року
Студенти та викладачі коледжу взяли участь у етнофесті «Вишивана моя Україна» ЗФПО міста Харкова і Харківської області, присвяченому Дню вишиванки.
16 травня
2024 рокуЗ нагоди свята у коледжі відбувся цикл заходів: години спілкування у навчальних групах «Вишивка в сучасному одязі», онлайн перегляд та обговорення документального фільму «Спадок нації», бібліотека презентувала книжково-ілюстративну виставку
«Вишиванка-свято української душі», яку можна переглянути на сайті коледжу у рубриці «Інформація для користувачів бібліотеки».15 травня 2024 року
Вітаємо! Ансамбль народних інструментів «Музичні барви» коледжу зі званням лауреата ДРУГОГО ступеня II Всеукраїнського конкурсу цимбалістів імені Олени Костенко (місто Харків) та Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої та юнацької виконавської майстерності «Акорди Хортиці» (місто Запоріжжя). Щира подяка керівникові колективу Тетяні СТРІЛЕЦЬ за невтомну працю на творчій ниві. Зичимо подальших успіхів та нових перемог!
15 травня 2024 року
Вітаємо Анікеєву Юліанну талановиту студентку класу цимбалів коледжу (викладач Стрілець Т.В.) з переконливою перемогою на II Всеукраїнському конкурсі цимбалістів імені Олени Костенко (місто Харків) та на Міжнародному конкурсі-фестивалі дитячої та юнацької виконавської майстерності «Акорди Хортиці» (місто Запоріжжя). Юліанно, ми пишаємося тобою. Бажаємо щоб кожне твоє старання і наполеглива праця обов’язково завершувалися призовими місцями на конкурсах і заслуженими нагородами. Щира подяка викладачеві Стрілець Т.В. та концертмейстеру Калашніковій О.М. за підготовку лауреата!
13 травня 2024 року
Вітаємо учасників НАНТ «Закаблуки» (керівник Олена Ковалівська, балетмейстер Катерина Василенко) зі здобуттям I премії в номінації «Народна хореографія» та студентку спеціалізації «Класична та сучасна хореографія» Кіру Мельник (керівник Олена Павленко) зі здобуттям II премії у номінації «Сучасна хореографія в категорії «Соло» на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Iron Kharkiv», який відбувся у місті Харкові 11 травня цього року. Бажаємо миру, наснаги, творчих здобутків у майбутньому.
9 травня 2024 року
Щиро вітаємо творчий колектив коледжу НАНТ «Закаблуки» (керівник Олена Ковалівська, балетмейстер Катерина Василенко) зі званням лауреата I премії на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Толока 2024». Бажаємо досягати високих і значущих перемог у майбутньому.
9 травня
2024 року9 травня – День Європи. Президент України Володимир Зеленський 8 травня 2023 року підписав указ, який запроваджує в Україні святкування Дня Європи 9 травня.
8 травня 2024 року
Сьогодні разом із усією європейською спільнотою ми вшановуємо перемогу над нацизмом і памʼять про всіх жертв Другої світової війни.
2 травня 2024 року
Вітаємо студентів і викладачів спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» із творчими досягненнями! Найщиріші слова подяки викладачам Ірині Олександрівні ПОЛОВИНЦІ та Антону Миколайовичу ПІВТОРАЦЬКОМУ за підготовку лауреатів виконавських конкурсів: СЕМЧУК Майя посіла I місце на міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв «Харків Фест – 2024», «Інструментальний жанр. Гітара» (клас Половинки І.О.); СЕМИВОЛОС Анатолій отримав Гран-прі на IV Всеукраїнському патріотичному фестивалі-конкурсі мистецтв «В моєму серці квітне Україна» в номінації «Інструментальне мистецтво» (клас Половинки І.О.); НАХОД Артем – лауреат I ступеня міжнародного фестивалю мистецтв «Prazska rapsodiе», «Інструментальний жанр» (клас Півторацького А.М.); квартет баяністів – переможець міжнародного фестивалю мистецтв «Prazska rapsodiе» категорія «Ансамблі» (керівник Півторацький А.М.).
1 травня 2024 року
Студентка спеціалізації «Народне пісенне мистецтво та хорове диригування» Гонтар Діана (92 НПМ, клас викладача Маметової Н.П.) взяла участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі фортепіанної музики «Piano Art Victory» та отримала звання лауреата 1 премії в номінації «Фортепіано соло». Була успішно представлена програма з творів української фортепіанної спадщини, зокрема виконані твори М.Скорика, А.Кос-Анатольського, І.Шамо.
1 травня 2024 року
Свій творчий фронт тримають студенти спеціалізації Народне інструментальне мистецтво по класу диригування!
30 квітня 2024 року
Щиро вітаємо студентів та викладачів класу домри з перемогами на міжнародних виконавських конкурсах в місті Одесі та місті Києві: Марію ЗДАНЕВИЧ зі званням лауреата I ступеня (клас викладача Бойко О.А., концертмейстер Калашнікова О.М.), Данила ДЗЮБУ зі званням лауреата II ступеня та Майю ПОНОМАРЬОВУ зі званням лауреата I ступеня (клас Колуканової Л.С., концертмейстер Калашнікова О.М.). Зичимо подальших успіхів, творчого натхнення, здійснення мрій та мирного українського неба!
29 квітня
2024 року29 квітня 2024 року до Міжнародного дня танцю в Харкові відбувся Відкритий фестиваль хореографічних колективі міста-героя Харкова та Харківської області, в межах 1 туру VII Всеукраїнського конкурсу народної хореографії імені П.П.Вірського. Організатори Харківська обласна воєнна адміністрація та Харківський обласний осередок Національної хореографічної спілки України. У заході взяли участь хореографічні колективи центрів дитячої та юнацької творчості, будинків культури, центрів культури та аматорського мистецтва та обласних і міських освітніх закладів. До складу журі увійшли представники Департаменту культури і туризму Харківської обласної воєнної адміністрації та провідні митці хореографічного мистецтва Харківщини: Світлана Коливанова, Ірина Кощавець, Олена Тіщенко, Валентина Стецюк та голова Харківського обласного осередку Національної хореографічної спілки України Олена Ковалівська. У фестивалі взяли участь 16 колективів. Найкращі з них візьмуть участь у 2 турі та Гала-концерті переможців в місті Києві в жовтні 2024 року. Серед них: Зразковий художній колектив України ансамбль танцю «Джерельце», Народний аматорський колектив України ансамбль танцю «Сонцеворот», ансамбль народного танцю «Свято», Народний ансамбль народного танцю «Закаблуки».
29 квітня
2024 рокуДорогі друзі! Вітаємо студентів-хореографів, учасників хореографічних колективів, педагогів-хореографів, всіх, хто захоплюється прекрасним мистецтвом танцю з Міжнародним днем танцю. Бажаємо здоров’я, миру, завжди тримати почуття ритму, пластики та вірити в свої можливості! Нехай будуть стрімкими творчі злети, а ваш талант буде яскраво сяяти на міжнародній арені! Аншлагів та вдячного глядача! Нехай запальний танець вашого життя не зупиняється ніколи!
27 квітня 2024 року
26 квітня 2024 року студенти спеціальності «Класична та сучасна хореографія» взяли участь у концерті «Гала-Балет» до Міжнародного дня танцю з номерами «Все моє», «Звільнення», «Оживлений сад», в якому сольну партію виконала Антоніна Радієвська – художній керівник балетної трупи, заслужена артистка України, солістка балету Харківського національного академічного театру опери і балету імені М.В.Лисенка. Студентів підготували викладачі Павленко О.О., Алтухова М.Ю., ШлягінаО.О., Маркова В.П.
26 квітня
2024 рокуУ цей день у 1986 році відбулася одна з найстрашніших подій в історії людства – вибух на Чорнобильській атомній електростанції. Ця катастрофа стала соціально-екологічною трагедією глобальних масштабів. Пройшло вже 38 років, але біль і тривога, пов’язані з Чорнобилем, все ще живі в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного з нас зупинитися і згадати той страшний 1986 рік.
23 квітня 2024 року
У суботу 20 квітня 2024 року за допомогою дистанційних технологій відбулася презентація вибіркових дисциплін для здобувачів освіти 2 курсу ОПП «Класична та сучасна хореографія». В заході взяли участь Павленко О.О. голова циклової комісії, спеціаліст вищої категорії, Замєсова Н.В. заступник голови циклової комісії, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, Алтухова М.Ю. керівник навчальної групи 92 КСХ, Шахман О.А. завідувач навчально – виробничої практики, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист комісії інформаційної, бібліотечної та архівної справи, Скирда І.М. заступник директора з навчально-методичної роботи, кандидат історичних наук, спеціаліст вищої категорії, викладач – методист.
23 квітня
2024 рокуВідбулася презентація вибіркових дисциплін на спеціальності «Сценічне мистецтво» для здобувачів освіти. Викладачі комісії «Сценічне мистецтво»: Олійник Ю.С., Басанець Т.О., Лялюк О.С., Бурдов А.Л., Сомова О.А. презентували творчі відео-ролики з вибіркових дисциплін: «Методика творчого розвитку театрального колективу», «Виразні засоби режисури», «Робота на радіо і телебаченні», «Ораторське мистецтво», «Мистецтво розвитку сценічної мови», «Робота актора з мікрофоном», «Методика створення театралізованих композицій різних видів», «Основи театрально-декораційного мистецтва». Серед вибіркових дисциплін також були представлені: «Основи педагогічної майстерності» (викладач Лисюк О.О.), «Маркетинг культурно-мистецької сфери», «Організація творчих сучасних проєктів», «Інноваційні технології в освітньому процесі» (викладач Шахман О.А.), «Сольний спів», «Основи пісенного мистецтва», «Практикум вокалу» (Соломка М.І.). Загалом дисципліни об’єднані в три блоки по п’ять дисциплін в кожному.
18 квітня 2024 року
В період з 20 березня по 17 квітня 2024 року робоча група із забезпечення якості ОПП «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» провели цикл зустрічей із студентами ІІ курсу ДФЗО. Головна мета таких зустрічей – презентація для здобувачів освіти дисциплін вільного вибору та обговорення процесу їх вибору.
17 квітня 2024 року
Вітаємо найактивнішу шанувальницю цариці наук студентку 2 курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Колодну Анну із результативною участю в Міжнародному математичному конкурсі Кенгуру!
17 квітня 2024 року
В понеділок 15 квітня та у вівторок 16 квітня 2024 року за допомогою дистанційних технологій відбулися презентації вибіркових дисциплін для здобувачів освіти 2 курсу ОПП «Народне інструментальне мистецтво» та ОПП «Естрадне та джазове інструментальне мистецтво» спеціальності 025 «Музичне мистецтво». В заході взяли участь Ніколенко С.М., голова циклової комісії «Народні, естрадні інструменти та музично-теоретичні дисципліни», Коломоєць О.О., заступник голови циклової комісії, Стрілець Т.В., керівник навчальної групи 92 НІМ/ЕДІМ, Лисюк О.О., Шахман О.А., викладачі циклової комісії інформаційної, бібліотечної та архівної справи та студенти 2 курсу обох спеціалізацій. Було презентовано три блоки вибіркових дисциплін, кожен з яких включає 5 освітніх компонентів для студентів ОПП «НІМ» та 3 блоки ОПП «ЕДІМ» з 4 освітніми компонентами. Кожен студент мав доступ до вільного вибору блоку вибіркових освітніх компонентів, які пропонуються для вивчення протягом 3-4 курсу навчання. Після закінчення заходу була оформлена вся необхідна документація для підтвердження вільного вибору студентів.
15 квітня 2024 року
14 квітня 2024 року викладачі комісії «Народні, естрадні інструменти та музично- теоретичні дисципліни» Ніколенко С.М., Колуканова Л.С. та Лейбіна А.В. взяли участь в роботі ІІІ відкритого круглого столу викладачів народних інструментів мистецьких закладів «ВИКЛАДАЧ – УЧЕНЬ – ТВОРЧИЙ ТАНДЕМ – ШЛЯХ ДО УСПІХУ». Захід був організований за ініціативою Харківської дитячої музичної школи №13 імені М.Т.Коляди та за підтримки Обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів. Круглий стіл став платформою для розгляду та обговорення актуальних питань щодо впливу творчої атмосфери між викладачем та учнями на розвиток особистості в сучасному соціокультурному просторі.
15 квітня 2024 року
З 12 по 14 квітня 2024 року у місті Харкові відбувся II Відкритий виконавський конкурс «Джаз – це ми!». Конкурс був організований і проведений цикловою комісією «Народні, естрадні інструменти та музично-теоретичні дисципліни» Харківського фахового вищого коледжу мистецтв за сприяння Департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації. Зважаючи на сьогоднішні реалії, конкурс проходив у дистанційному форматі.
15 квітня 2024 року
З 10 по 13 квітня 2024 року у Харкові пройшов 2-й Відкритий регіональний конкурс читців художнього слова «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ», який був організований і проведений цикловою комісією «Режисура та арт-технології» Харківського фахового вищого коледжу мистецтв за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної військової адміністрації.
12 квітня 2024 року
12 квітня 2024 року на спеціалізації «Народна хореографія» відбулася презентація вибіркових дисциплін ОПП «Народна хореографія», спеціальність 024 «Хореографія». Здобувачам освіти було запропоновано каталог «Вибіркових дисциплін», який складався із 3-х блоків.