ПОДІЇ КОЛЕДЖУ
30 січня
2020 рокуНа базі Харківського державного автотранспортного коледжу відбувся обласний етап Х Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку молодшого спеціаліста. В олімпіаді брали участь студентки нашого коледжу Обельчак Олександра (92 реж.) та Болдовська Соф’я (92 т.кл). За результатами роботи журі обласного етапу Х Всеукраїнської олімпіади з української мови ІІ місце посіла студентка ІІ курсу «Сценічне мистецтво» Обельчак Олександра, ІІІ місце посіла студентка ІІ курсу спеціальності «Хореографія» Болдовська Соф’я. Студентки виявили високий рівень знань з української мови, творчий підхід до виконання завдань олімпіади. Щиро вітаємо призерів олімпіади й зичимо подальших успіхів.
22 січня
2020 рокуБібліотека КЗ «Харківського вищого коледжу мистецтв» провела виставку-огляд фахової періодики «Джерело професійної компетентності», метою якої – сприяти плануванню навчально-виховної роботи усіма структурними підрозділами коледжу та інформування викладачів і студентів про новинки культурно-мистецької галузі. На виставці було представлено понад 40 найменувань періодичних видань, серед яких: Урядовий кур’єр; Освіта; Фахова передвища освіта; Інформаційний вісник для освітян; День; Культура і життя; Українська культура; Країна; Дивослово; Літературна Україна; Календар знаменних і пам’ятних дат; Позакласний час; Класному керівнику; Усе для роботи; Виховна робота; Українська мова і література в школах України; Український історичний журнал; Вісник Книжкової палати; Бібліотечний форум; Бібліотечна планета; Шкільний бібліотекар; Шкільна бібліотека; Бібліотечний вісник; Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія; Довідник секретаря та офіс-менеджера; Музика; Кіно-театр та багато інших. Викладачі коледжу зацікавлено знайомились з новими номерами фахових періодичних видань, матеріали яких спонукали викладачів до зародження нових творчих ідей. Запрошуємо всіх викладачів та студентів коледжу до бібліотеки за новими інформаційними повідомленнями.
22 січня
2020 рокуЗ нагоди Дня Соборності України громадськість краю традиційно поклала квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку. Викладачі коледжу на чолі з директором Л.Морозко долучилися до урочистого заходу за участю голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, заступника голови обласної ради Володимира Скоробагача, депутатів обласної ради, керівників установ та організацій, представників дипломатичних місій інших держав, духівництва краю.
17 січня
2020 рокуНа базі Центральної бібліотеки імені І.Франка ЦБС Ново-Баварського району міста Харкова студентами спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та «Музичне мистецтво» було проведено мистецьку композицію «Маловідомі сторінки сучасної української пісні». Завдяки компетентності та творчому підходу викладачів коледжу учні загальноосвітньої школи №153, які були присутні на заході, змогли зануритися у весь багатожанровий світ сучасної української музики, по-новому розкрити свої здібності і таланти, а студенти коледжу набули нового професійного досвіду та провели профорієнтаційні заходи з майбутніми абітурієнтами. Музичний супровід та виконання творів сучасної української пісні здійснювали викладач КЗ «ХВКМ» Н.Леонова та студентка ІІІ курсу спеціальності «Музичне мистецтво» К.Дигало. Ведучі заходу (студенти ІІ курсу О.Шипіцин та Є.Мамут) показали вправне володіння мовленнєвою культурою та публічним мовленням; на високому рівні представили інформаційно-джерелознавчу базу сценарного ходу заходу. Колектив ЦБ імені І.Я.Франка висловив подяку викладачам КЗ «Харківський вищий коледж мистецтв» Н.Леоновій та Л.Правдівцевій за організацію та проведення на високому професійному рівні мистецької композиції.
14 січня
2020 року3 січня 2020 року голова циклової комісії «Народні інструменти», викладач бандури Світлана Ніколенко відзначила свій ювілей. Урочистості розпочав відеоролик «Музика – шлях до успіху!», в якому були продемонстровані сходинки професійного становлення Світлани Миколаївни як музиканта. За дорученням Голови Харківської обласної ради директор коледжу Любов Морозко передала пам’ятний подарунок ювілярці – годинник з логотипом «Голова Харківської обласної ради». Привітати ювілярку прийшли друзі і колеги: перша випускниця коледжу по класу бандури Богдана Стандара з дитячим тріо «Веселі струнки», Анастасія Єфіменко та етно-джаз гурт «Євшан-зілля», гурт «Посіпаки», викладачі ХДАК Олександра Савицька та Надія Мельник, викладач бандури, доцент ХНУМ імені Котляревського Любов Мандзюк. До привітання гостей долучилися оркестр народних інструментів коледжу «Слобожанські візерунки» (керівник Андрій Стрілець) та ансамбль «Гармонія» (керівник Сергій Кобзєв), виконавши «Многая літа». Ведучі Юлія Олійник і Андрій Бурдов та автор сценарію Ольга Шахман створили святкову атмосферу та піднесений настрій у викладачів та студентів – відвідувачів заходу. Окрасою заходу стали подарунки для ювілярки і велика кількість квітів. Шановна Світлана Миколаївно! Вітаємо з ювілеєм, бажаємо Вам творчого натхнення та талановитих учнів!
8-12 січня
2020 рокуНародний ансамбль народного танцю «Закаблуки» взяв участь у IX Благодійному мистецькому проекті «Молодь за Україну» (місто Івано-Франківськ). Проект сприяв налагодженню дружніх відносин між молодими митцями Прикарпаття і Харківщини. Організатор проекту Івано-Франківська міська громадська організація «Культурно-спортивна асоціація «Фест». Творчий колектив коледжу взяв участь у «Різдвяній ході», яка об’єднала чотири тисячі осіб і була найбільшою на Прикарпатті. Вперше творчий колектив «Закаблуки» взяв участь у заході «Коляда на майзлях» на Вічовому майдані, став учасником фольклорного фестивалю (місто Косів). Колектив ансамблю відзначений подякою навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття. Викладачі О.Ковалівська та М.Рудишина нагороджені дипломами за вагомий внесок у розвиток хореографічного мистецтва України.
9 січня
2020 рокуВ коледжі відбулося планове засідання школи педагогічної майстерності за темою «Психологічні проблеми роботи зі старшими підлітками». На засіданні обговорили такі питання: «Ключові принципи, цінності та вектори «Концепції інклюзивної мистецької освіти» (О.Шахман, завідувач практики), «Труднощі у навчанні, як психологічна проблема». Аналіз результатів навчання студентів I і IV курсів» (С.Сватковський, завідувач відділення). Присутні викладачі взяли участь у тренінгу «Розпізнай небезпеку вчасно. Психологічні особливості роботи і спілкування з підлітками», який провела Т.Разводова, методист Центру практичної психології, соціальної роботи та здорового способу життя КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».

30 грудня
2020 рокуСтуденти спеціалізації «Народна хореографія» взяли участь у новорічних виставах Харківського міського голови «Спляча красуня», які відбулися у Палаці Спорту.
29 грудня
2020 рокуНоворічне музичне шоу «Hello musical» у ХНАТОБ провели студенти спеціалізації «Класична хореографія». Викладачі-постановники Павленко О.О., Даниленко Ю.В., Замєсова Н.В.
28-29 грудня
2020 рокуСтуденти 2-3 курсів спеціальності «Сценічне мистецтво» взяли участь у мистецькому заході «Новорічне чаклунське коло», яке проводилося в Харківській обласній філармонії. Режисер заходу О.Бінус. Анімаційна програма з казковими персонажами, яка проводилася в перервах між основними спектаклями була насичена різноманітними конкурсами та іграми. Завдяки використанню студентами засобів і прийомів активізації глядача діти із задоволенням брали участь у конкурсній програмі. Підготували її студенти: Бондаренко А., Єременко М., Перець Л., Ващенко Б., Грицькова Х,. Гондаренко І., Прохоров Р., Федоренко Д., Єрьомін І., Іщенко М. Викладач-організатор К.Снєдкова.
28 грудня
2020 рокуВ актовій залі коледжу відбулось дитяче новорічне свято. До уваги малечі, дітей співробітників і студентів коледжу, була представлена вистава «Новорічні дива у Країні чудес», яку підготували студенти IV курсу спеціальності «Сценічне мистецтво» під керівництвом викладача Ю.Олійник. Організатори змогли створити атмосферу свята за допомогою цікавих ігор, розваг, вручення подарунків, сувенірів від Снігуроньки та Діда Мороза. Режисер заходу Микита Дем’янов, студент випускного курсу спеціальності «Сценічне мистецтво».
20 грудня
2019 рокуВ актовій залі коледжу відбувся новорічний захід «Новий рік крізь час», в якому взяли участь творчі колективи: вокальний ансамбль «Гармонія» (керівники Сергій та Олена Кобзєви), фольклористичний гурт «Слобожаночка» (керівник заслужена артистка України Олена Шишкіна), ансамбль бандуристів (керівник Світлана Ніколенко), Олена Сенеш з піснею «Новорічна казка», дует у складі Олександра Багмута та Максима Лукаша (керівник Сергій та Олена Кобзєви). Родзинкою заходу став хореографічний номер у виконанні директора коледжу Л.Морозко та викладачів коледжу: Ю.Олійник, О.Шахман, О.Шишкіної, К.Снєдкової, М.Рудишиної, А.Бурдова (постановник М.Рудишина). Театралізованою дією підкорювали серця глядачів студенти II та IV курсів спеціальності «Сценічне мистецтво». Режисер заходу студент ІV курсу Василь Діденко (керівник Ю.Олійник).
19 грудня
2019 рокуЩороку 19 грудня в Україні відзначають день Святого Миколая Чудотворця. Свято чи не найулюбленіше у дітлахів, адже невідомо як Святий оцінить поведінку дитини за рік – нагородить приємним подарунком чи покладе під подушку різки, як гірке розчарування. В цьому році Микита Дем’янов отримав щасливий квиток – серед різноманіття тем дипломних заходів обрав новорічне дитяче свято. Його бурхлива фантазія створила сюжет новорічної подорожі у вигадану країну вигаданих персонажів – посланців Святого Миколая, життя в яких вдихнули його одногрупники, студенти IV курсу: пані Сніговиця – Дарина Мінченко, пан Холод – Артем Третяк, Фея Ігродія – Вікторія Нечаєва, Фея Кулінарка – Маргарита Опашнюк, Фея Дизайнерка – Наталія Худякова, Сніговичок – Євген Пономаренко, Пухнастик – Леся Шпирна, Вогник-стрибунець – Євгенія Шматько». Особливістю новорічного свята в цьому році стало його проведення для «особливих» дітей» в Харківському інклюзивно-ресурсному центрі. Ігрову програму супроводжувала музична добірка пісень – робота Дарини Мінченко та Влади Вдовченко. Прикрасою цього новорічного свята стали музичні концертні номери, у виконанні переможців різних ступенів ІХ-го Відкритого фестивалю творчості людей з обмеженими можливостями здоров’я «На крилах натхнення – 2019». Так Тимофій Шевченко подарував загалу інструментальне попурі на тему новорічних дитячих пісень, виконавши його на флейті. Натан Ерліхман запалив новорічну ялинку та настрій відвідувачів своїм танцем «Чарліден-dance». Вікторія Цикало виконала Танець феї Драже з балету «Лускунчик» П.І.Чайковського, виклавши глядачам своє хореографічне бачення. Батьки запрошених дітей активно взаємодіяли з персонажами в проведенні ігор. Студенти отримали практичні навички роботи з «особливими» дітьми, що вагомою краплиною впало у джерело формування їхньої професійної майстерності як сценариста, режисера, постановника, актора, ведучого, аніматора, керівника аматорського колективу, організатора свят і театралізованих видовищ. Співпраця колективу Харківського інклюзивно-ресурсного центру з Харківським вищим коледжем мистецтв продемонструвала плідну творчу взаємодію щодо реалізації одного з основоположних принципів Української держави – рівність усіх її громадян у своїй гідності та правах. Кожна людина має право на вільний розвиток особистості, і залучення до цього різних форм, засобів, методів і жанрів мистецтва – запорука створення додаткових можливостей для оптимістичного погляду на майбуття нашого підростаючого покоління.
18 грудня
2019 рокуВідбулася екскурсія студентів III курсу спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» до Харківського міського центру зайнятості. В центрі надання послуг молоді провідний спеціаліст Поставна Наталія ознайомила студентів зі структурою та напрямами діяльності державної служби зайнятості, провела вправи щодо визначення рівня самооцінки особистості, впливу мотивації на вибір місця роботи, самопрезентація. Студенти пройшли на комп’ютері психологічний тест щодо професійного визначення і вірного вибору професії. Побували в студії запису відео резюме та соціальних відеороликів. Ознайомилися з розкладом проведення семінарів, тренінгів. Отримали навички роботи з тачскрином щодо самостійного пошуку роботи. Організатор екскурсії Ольга Шахман.
14 грудня
2019 рокуВ Харківському державному автотранспортному коледжі відбувся ІІ (обласний) етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед студентів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації Харківської області, у якому брали участь студенти нашого коледжу. Щиро вітаємо студентку ІІ курсу спеціальності «Сценічне мистецтво» Обельчак Олександру, яка виявила найвищий рівень знань з української мови серед студентів Харківщини й посіла І місце. Зичимо успіхів на завершальному етапі конкурсу.
14 грудня
2019 рокуНа базі Харківського патентно-комп’терного коледжу відбувся ІІ (обласний) етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед студентів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації Харківської області, у якому брали участь студенти нашого коледжу. Щиро вітаємо з перемогою студентку ІV курсу спеціальності «Хореографія» Курганову Катерину, яку журі визнало найкращим знавцем творчості Т.Г.Шевченка, найбільш творчо обдарованою конкурсанткою. Зичимо Катерині успіхів та наснаги на завершальному етапі конкурсу.
13 грудня
2019 рокуЗ нагоди святкування Дня місцевого самоврядування та у межах заходів до Всеукраїнського тижня права студенти 1 курсу спеціальності «Музичне мистецтво» разом з викладачем С.С.Селегєєвим відвідали Музей місцевого самоврядування Харківщини. Під час екскурсії юні громадяни і громадянки дізналися про особливості організації місцевої влади у нашому регіоні в різні історичні періоди, символіку Харкова та Харківської області, видатних діячів самоврядування Харківщини. Загалом, студенти отримали багато нових знань, безліч яскравих вражень, що неодмінно знадобляться їм як і для особистісного зростання, так і для майбутньої професійної діяльності.
12 грудня
2019 рокуКоманда коледжу (керівник Курилов А.О.) взяла участь в обласних щорічних спортивних змаганнях «Спорт протягом життя» у першості ЗВО з шахів у складі І.Сінного, А.Расулуарсіон, О.Мірошниченка, Д.Ткаченка та посіла II місце. Вітаємо з перемогою! Бажаємо успіхів у навчанні та спорті!
10-12 грудня
2019 рокуВ межах Всеукраїнської екологічної акції «Новий рік крокує по планеті» у коледжі була проведена виставка-конкурс новорічних композицій, завдяки якій була створена новорічна атмосфера. На виставці були представлені творчі роботи студентів I-II курсів спеціальностей «Музичне мистецтво» та «Сценічне мистецтво». В номінації «Новорічне чудо» перемогли роботи студентів В.Богданович та В.Яковенко; в номінації «Новорічна казка» – Д.Широкого та В.Ворвуль; в номінації «Зимові мрії» – М.Животченко та А.Логунової. Щиро вітаємо переможців та бажаємо їм натхнення і подальших звершень! Організатор заходу К.Ковальчук відзначила, що проведена робота переконує студентів у потребі діяти, дає задоволення кінцевим результатом, відчуття причетності до вирішення екологічних проблем, готує до самостійного життя у злагоді з природою.
10 грудня
2019 рокуВ актовій залі коледжу відбулося свято для прихильників класичної музики. Четвертий рік поспіль студенти і викладачі коледжу беруть участь у проекті «Сяйво вічної класики», який започатковано на цикловій комісії музично-теоретичних дисциплін та фортепіано. В цьому році у концерті фортепіанної музики «Радість ансамблевого музикування» у виконанні студентів та викладачів спеціальності «Музичне мистецтво» – К.Долі, А.Панасюка, О.Гаврилко, У.Агаркової, А.Лебєдєвої, М.Мотенко, І.Шеховцова, О.Олійник, В.Горбановського, К.Кібенко, Д.Смірнової, Л.Сухина, Д.Ільчук, К.Сафонової, І.Єманової прозвучали твори В.А.Моцарта, А.Вівальді, Х.Г.Глюка, Л.Бетховена, Ц.Кюї, А.Дворжака та інші. На початку концерту слухачі насолодились чудовим звучанням Увертюри з опери «Чарівна флейта» В.А.Моцарта у виконанні викладачів П.Рудь та М.Холодної. Родзинка концерту – «Мелодія» із опери «Орфей і Еврідіка» Х.В.Глюка у виконанні К.Долі (скрипка) та А.Панасюка (фортепіано) та Концерт для двох мандолін Соль мажор, I ч. у виконанні викладачів Л.Колуканової і О.Бойко (домра). У заключній частині концерту студентка І.Єманова в дуеті з викладачем Н.Маметовою виконали запальне «Лібертанго» А.П’яццолли, яке викликало надзвичайно емоційний відгук глядачів. Радість від музикування отримали не тільки виконавці, а й слухачі. Щиро дякуємо всім, хто долучився до створення цього незабутнього свята Музики! Організатор заходу П.Рудь.
6 грудня
2019 рокуНа історичному факультеті Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна відбулася XXXVII Міжнародна краєзнавча конференція молодих учених «Сучасне краєзнавство в міждисциплінарному вимірі», присвячена 175-й річниці від дня народження І.Ю.Рєпіна. У конференції взяла участь студентка 1 курсу спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» Амалія Хурі. Амалія виступила з доповіддю «Музичні уподобання І.Ю.Рєпіна» (керівник – викладач С.С.Селегєєв) на секції «Мистецтвознавство і літературознавство у локальному вимірі». Вітаємо з успішною участю та бажаємо подальших досягнень!
6 грудня
2019 рокуДень Збройних сил України. Це свято було засноване постановою Верховної Ради України в 1993 році. Свято відзначається щорічно. Сьогодні у навчальних групах коледжу проведені виховні бесіди, присвячені знаменній даті. Вітаємо всіх військовослужбовців, воїнів з Днем Збройних сил України та бажаємо вам усім незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення всіх ваших мрій і побажань.
5 грудня
2019 рокуВ приміщенні Харківського театрально-концертного центру відбувся гала-концерт переможців відкритого фестивалю творчості людей з обмеженими можливостями здоров’я «На крилах натхнення». До роботи у складі професійного журі за різними номінаціями фестивалю були залучені викладачі коледжу. Очолює журі та формує програму гала-концерту дев’ятий рік поспіль завідувач практичного навчання О.Шахман. Цьогоріч у фестивалі взяли участь понад 245 конкурсантів. Серед них – 15 студентів коледжу. Номінація «Гра на музичних інструментах» проводилася у приміщенні коледжу. За підсумками фестивалю більшість наших студентів отримали призові місця у номінаціях: «Вокал» – М.Фролова, А.Лєбєдєва (I місце), І.Сізін, А.Цвєла (III місце); «Гра на музичних інструментах» – А.Куц, А.Хурі, О.Попова (I місце), А.Коробка (II місце), Д.Свістунова, Д.Козловець, М.Єлісєєв (III місце); «Художнє читання» – В.Цикало (II місце), К.Мироненко (III місце); «Хореографія» – В. Бережна(II місце), П.Градова (III місце). Вітаємо переможців!
5 грудня
2019 рокуНа базі КЗ «ХВКМ» відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів екології закладів передвищої фахової освіти Харківської області, на якому узагальнювався педагогічний досвід викладача К.І.Ковальчук, Н.В.Громової та Н.Ю.Кулікової за темою «Едьютейнмент-технологія як засіб формування цілісного уявлення про природничо-наукову картину світу». В рамках обласного методичного об’єднання була представлена практична частина застосування даної технології – міжпредметний поза аудиторний захід «Інтелектуальне кафе «Заморочки з бочки». Під час заходу витримані всі наскрізні лінії та компетентнісний підхід у природознавстві, екології, математиці, англійській мові, висвітлені виховні задачі та формування загальнолюдських цінностей у студентів. Реалізували захід студенти I курсу спеціальностей: «Сценічне мистецтво», «Музичне мистецтво», «Хореографія», які продемонстрували використання отриманих знань в фаховій діяльності. Учасники обласного методичного об’єднання дали високу оцінку заходу та запропонували впроваджувати педагогічний досвід викладачів: Н.В.Громової, К.І.Ковальчук, Н.Ю.Кулікової у закладах передвищої фахової освіти Харківської області.
4 грудня
2019 рокуВ коледжі проведено планове засідання школи педагогічної майстерності, присвячене особливостям розвитку музичних здібностей учнів та студентів творчих навчальних закладів. Цікавим досвідом проведення майстер-класів поділилися викладачі спеціалізації естрадно-духових та джазових інструментів Н.М.Леонова, І.І.Волкова, С.Г.Савенко, О.О.Сенеш. У своєму виступі викладач Н.М.Леонова звернула увагу на факти з історії і методики проведення майстер-класів та формування і розповсюдження методів розвитку музичної пам’яті. Викладач І.І.Волкова зауважила, що розвиток гармонійного слуху потребує системного підходу і повинен базуватися на українському фольклорі. Не менш цікавими для учасників були доповіді С.Г.Савенка «Основи імпровізації» та О.О.Сенеш «Види інтерпретації у вокально-естрадному виконанні».
2 грудня
2019 року30 листопада 2019 року в Сєвєродонецькому коледжі культури і мистецтв імені С.Прокоф’єва вже вдруге відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Українське музикознавство, музична педагогіка і виконавство у загальноєвропейському контексті». Від нашого закладу на конференції були присутні викладачі П.В.Рудь і С.М.Ніколенко. Вони виступили із цікавими і змістовними доповідями, присвяченими актуальним музично-теоретичним і виконавським проблемам. За матеріалами конференції планується видання збірки. Бажаємо організаторам конференції, викладачам Сєвєродонецького коледжу великих успіхів! Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю і продовження творчого діалогу!
1 грудня
2019 рокуНародний ансамбль народного танцю «Закаблуки» (керівник О.Ковалівська) взяв участь у фестивалі українського народного танцю «Гопакфест», що відбувся у Палаці культури залізничників міста Харкова. Вперше «Гопакфест», ініційований групою ентузіастів, заявив про себе в міста Києві в лютому 2017 року до дня народження одного з творців українського народно-сценічного танцю, народного артиста України Павла Вірського. Через рік фестиваль зібрав у Києві учасників з усієї України та ініціював програму подорожей по країні, презентуючи в Чернігові мистецтво народного танцю Полісся. Сьогодні фестиваль продемонстрував особливості українського народного танцю прикордонної Слобожанщини. Упродовж дня члени журі фестивалю у складі відомих хореографів з міста Києва і міста Харкова, а також вчених профільних ЗВО країни побачили більше 70-ти танцювальних номерів і переконалися в тому, що Слобожанщина – український регіон, де, як і в інших регіонах країни люблять, цінують і бережуть українську культуру, збагачуючи її канони сучасними новаціями. Програма цьогорічного «Гопакфеста» вперше включила показові виступи солістів різних шкіл бойового національного мистецтва. Нинішній «Гопак фест» відбувся за підтримки Харківської ОДА, обласного центру молоді та обласного відділення Національної хореографічної спілки України. За результатами випробувань колектив виборов I місце. Хореографічна композиція «Ой гоп, гопака» (балетмейстер О.Ковалівська) та хореографічний номер «Дівочий завиванець» (балетмейстер К.Василенко) відмічені дипломами поважного журі. Шановні студенти та викладачі вітаємо з перемогою та бажаємо творчих успіхів!
22-23 листопада
2019 рокуВ рамках проекту «Творчий шанс» у місті Харків відбувся XI Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Осінні мелодії», в якому взяли участь студенти спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво», спеціальності «Музичне мистецтво». У номінації «Народний спів з бандурою» диплом лауреата I ступеня отримала Олександра Пліщенко, студентка IV курсу (викладачі С.Ніколенко, О.Ситник); у номінації «Інструментальне мистецтво: народні інструменти – цимбали» диплом лауреата I ступеня отримала Олександра Попова, студентка III курсу (викладач Т.Стрілець, концертмейстер І.Шенгур). Вітаємо переможців та їх керівників! Бажаємо невичерпної наснаги, творчих злетів у майбутньому!
22 листопада
2019 рокуВ Харківському державному автотранспортному коледжі відбувся конкурс-презентація інтегрованих науково-пошукових і творчих мініпроєктів студентів і викладачів «Пейзаж після мору: голодомор із перспективи мистецтва» до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Активну участь у конкурсі взяли студенти нашого коледжу. Переможцем конкурсу в номінації «Трагічні етюди Голодомору» (відеоматеріал) стала студентка ІІ курсу спеціальності «Хореографія» Новикова Анна з роботою «Голодомор очима молоді» (керівник Мельничук В.Д.). У цій же номінації журі відзначило літературно-мистецький відеоогляд «Голодомор – незагойна рана України» студентки ІІ курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна, архівна справа» Колєснік Маргарити (керівник Правдівцева Л.В.). У номінації мінідослідження студентки ІІ курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна, архівна справа» Коновал Марія та Манік Єлизавета посіли ІІ місце за інформаційний дайджест «Студентська планета. Голодомор. Спецвипуск» (керівник Запара С.О.). У номінації фотопроєкт були представлені роботи «Голодомор очима дитини» студентки ІІ курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна, архівна справа» Колєснік Маргарити (керівник Правдівцева Л.В.) та «Хочу жити» студентки І курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна, архівна справа» Сахно Руслани (керівник Цибіна І.М.).
21 листопада
2019 рокуЦього року до Дня Гідності та Свободи Міністерство культури, молоді та спорту України запустило комунікаційну кампанію під гаслом «Вільні творити майбутнє». У бібліотеці коледжу відбувся цикл заходів: Патріотична відео-година «Їх честь і звитяга» (організатор Головко І.М.), книжкова виставка «Україна – територія Гідності і Свободи» (організатор Дудник Л.В.), «Герої не вмирають, вони живуть у нашій пам’яті» – покладання квітів до пам’ятника Героїв Небесної сотні (організатор Опашнюк М.), у навчальних групах проведені бесіди «Людська гідність – основа культури сьогодення» (організатори – керівники навчальних груп).
21 листопада
2019 рокуВ коледжі відбувся цікавий концерт під назвою «Парад ансамблів». Вже гарною традицією став цей творчий захід, який проводиться кожного року викладачами і студентами циклової комісії народних інструментів. У виконанні різних ансамблів прозвучали класичні твори, музика сучасних композиторів, обробки народних пісень. Приємне враження на слухачів справили виступи юних музикантів з музичних шкіл, запрошених до творчого спілкування. Серед учасників – ансамблі: бандуристів (керівник Ніколенко С.), гітаристів (керівники Лейбіна А. та Половинка І.), домристів (керівники Колуканова Л. та Бойко О.), баяністів (керівник Півторацький А.), струнних інструментів (керівник Шляхов В.), дует гітаристів у складі Третяка А. та Таран В. (керівник Башмаков А.), ансамбль «Музичні барви» (керівник Стрілець Т.), шумовий оркестр дитячо-юнацької студії при ХВКМ (керівник Іванська Ю.); а також ансамблі з ДШМ №5 імені І.О.Дунаєвського: бандуристів (керівники Ляшенко М., Митко М.), з ДШМ №2 імені П.І.Чайковського: домристів (керівник Ємельяненко Л.), з ДМШ №5 імені М.Римського-Корсакова: скрипалів (керівник Амстібовська Н.) та бандуристів (керівник Бондаренко А.), учні з ДШМ № 4 імені М.Леонтовича та Дергачівської ДМШ. Концерт вели викладачі-теоретики Рудь П.В. та Півторацька Л.М. Сподіваємось, що подібні заходи будуть мати не тільки гідне продовження, але і знайдуть своїх палких прихильників!
20 листопада
2019 рокуСтуденти коледжу під керівництвом О.О.Шахман відвідали загальноміську зустріч роботодавців, яка відбулася в рамках Всеукраїнського турне роботодавців. Ініціював зустріч Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації. Зустріч відбулася у приміщенні ХНТУСТ імені П.Василенка. Засновники проекту вклали в нього цінний досвід багатьох кампаній, які є лідерами на світовому ринку. Цей проект – можливість знайти роботу мрії за один день.
15-16 листопада
2019 рокуВикладачі історії та соціально-економічних дисциплін коледжу взяли участь в ХІ Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства та суспільствознавчих дисциплін», що відбувалася у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди. І.М.Скирда виступила із презентацією навчального посібника «Історія України: збірник тестових завдань для підготовки до ДПА/ЗНО», а також з доповіддю «Підготовка до ЗНО у закладах передвищої освіти: з досвіду практикуючого викладача». С.С.Селегєєв представив повідомлення «Креативність у викладанні історії та суспільствознавчих дисциплін».
15 листопада
2019 рокуСтуденти I курсу спеціальності «Сценічне мистецтво» (керівник групи К.Снєдкова) відвідали IV Мистецький фестиваль «Гаудеамус опера», який відбувся у Харківському національному академічному театрі опери і балету імені М.Лисенка, присвячений Дню студента. Захід подарував педагогам і студентам чудовий спектакль «My Way».