ПОДІЇ КОЛЕДЖУ
5
червня 2019 рокуКомітетом у справах сім’ї, молоді та спорту Основ’янського району Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради в приміщенні Палацу культури Основ’янського району проведено нагородження 10 переможців та 20 лауреатів районного етапу XIX Міського конкурсу «Молода людина року». Переможцями стали студенти нашого коледжу Курганова Катерина – студентка третього курсу спеціальності «Хореографія» (Номінація «Культура і мистецтво») та Владислава Вдовченко – студентка третього курсу спеціальності «Сценічне мистецтво» (Номінація «Студенти вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації»). Переможців і лауреатів вітали Депутат Верховної Ради України Анатолій Денисенко та начальник Комітету Ірина Самара. Шановні студенти! Вітаємо з перемогою і бажаємо нових звершень! Переможці районного етапу конкурсу візьмуть участь у міському етапі, який пройде у вересні.
Народний ансамбль народного танцю «Закаблуки» (керівник О.І.Ковалівська) взяв участь у масовому флешмобі на майдані Свободи у місті Харкові «Ми – діти, ми – всесвіт!», який присвячений Міжнародному дню захисту дітей. У музично-хореографічній виставі були представлені хореографічні та спортивні колективи з Харкова та інших міст України. Після закінчення акції гості свята відвідали концерт музикантів «Prime-Orchestra».
3
1 травня 2019 рокуВсесвітній день без тютюну відзначили в Харківському вищому коледжі мистецтв пізнавально-театралізованим видовищем «NO SMOKING!». Бути здоровим стає природним явищем для української молоді, яка вважає, що курити на сьогодні вже немодно. Роботу підготував студент третього курсу спеціальності «Сценічне мистецтво» Артем Третяк під керівництвом викладачів Ю.С.Олійник та О.А.Шахман. «Тема боротьби з тютюнопалінням, на перший погляд, здалася мені не зовсім цікавою для сценічного втілення, – розповідає Артем. Але впродовж роботи з інформацією за темою, відео-, аудіо- та ілюстративним матеріалом для створення сценарію моя уява почала активно фантазувати, і я реально побачив і декорації сценічного простору, і мізансцени, і розвиток сюжету, і костюми, і, навіть, хто з моїх одногрупників створить образ певного персонажу. Тому я намагався свою зацікавленість донести глядачеві». До складу структурних елементів пізнавально-театралізованого видовища увійшли: відеоролик «Цікаві історичні факти», який увібрав інформацію щодо розповсюдження тютюну в Європейських країнах, слайд-шоу «Статистика по Україні щодо куріння», слайд-шоу «Кидай курити», яке у музичному супроводі одно іменної пісні, завершило захід.
30 травня
2019 рокуВ місті Києві відзначено переможців IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Учасниками заходів були Курганова Катерина – студентка III курсу спеціальності «Хореографія» та викладач української мови і літератури Мельничук Василь Дмитрович, які були нагороджені грамотами і подяками Міністерства освіти України та цінними подарунками. Вітаємо!
29 травня
2019 рокуВідбулася унікальна подія для поціновувачів класичної музики – II Всеукраїнський конкурс класичної музики в садибі князя Голіцина міста Тростянця Сумської області. Конкурс зібрав юні обдарування з різних регіонів України – Києва, Сум, Харкова та області, Одеси, Запоріжжя, Черкас, Чернігова, Кропивницького, Вінниччини. Всі вони в повній мірі розкрили свої таланти! Доля Кирило – студент III курсу спеціальності «Музичне мистецтво» нашого коледжу став лауреатом III премії у номінації «Струнні інструменти». Вітаємо з перемогою! Бажаємо творчих успіхів і плідної співпраці Кирилу, викладачу Мельник А.О. та концертмейстеру Холодній М.В., які підготували лауреата.
19 травня
2019 року18-19 травня 2019 року на базі санаторію «Березівські мінеральні води» проходив ХХІІІ Міжнародний конкурс-фестиваль виконавців естрадної пісні «Жива вода-2019», в якому взяв участь народний вокальний ансамбль «Гармонія» (керівник – О.Кобзєва, концертмейстер – С. Кобзєв) та студенти спеціалізації «Пісенне мистецтво»: Г.Бутнік, А.Компанієць, О.Сухіна. На конкурсі представлено колективи і окремі виконавці з України, Грузії, Киргизії, Китаю та Індії. У неймовірному змаганні кращих голосів світу, перше місце поділили студентки нашого коледжу Г.Бутнік та А.Компанієць. О.Сухіна став Лауреатом ІІІ ступеня. Народний вокальний ансамбль «Гармонія» виконав дві пісні: українську народну пісню в обробці О.Токар «Ой чий-то кінь, стоїть» (а cappella) та пісню українського композитора-класика М.Скорика на слова М.Петренка «Намалюй мені ніч». За результатами електронного голосування та за кількістю балів – одностайно переміг та став володарем ГРАН-ПРІ народний вокальний ансамбль «Гармонія»! Дякуємо нашим артистам за плідну творчу діяльність та бажаємо їм міцного здоров’я і нових творчих злетів!
18 травня
2019 року15-17 травня 2019 року на базі Вінницького технічного коледжу проходив III (заключний) етап IX Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку молодшого спеціаліста. Серед 25 найкращих знавців української мови була студентка нашого коледжу Маргарита Туріщева – переможиця обласного етапу олімпіади. За результатами виконання завдань Маргарита стала призером олімпіади, посіла II місце. Студентка продемонструвала досконале володіння рідною мовою, високий рівень знань з різних розділів мовознавчої науки, творче їх застосування, комунікативно доцільно використовувала найрізнаманітніші мовні засоби, аргументовано й переконливо викладала свої думки. Щиро вітаємо Туріщеву Маргариту – призера (II місце) IX Всеукраїнської олімпіади з української мови та викладача Мельничука Василя Дмитровича, який підготував студентку.
17 травня
2019 рокуВідбулася обласна студентська науково-практична конференція «Сторіччя Української революції: актуальні проблеми державотворення України». Участь у роботі конференції взяла Олександра Авєріна – студентка II курсу спеціальності «Сценічне мистецтво», яка виступила з цікавою доповіддю «Українська революція: незасвоєні уроки чи спіраль історії?» (керівник І.М.Скирда). Студенткою були проведені яскраві паралелі між подіями, які відбулися під час Української революції 1917-1921 р.р. і Революцією Гідності 2014 року. За підсумками роботи конференції Авєріна Олександра була нагороджена Дипломом I ступеня, а викладач І.М.Скирда була відзначена подякою обласного методичного обʼєднання викладачів суспільних дисциплін ЗВО I-II р.а. Харківської області за високий рівень підготовки студента до участі у конференції та за особистий внесок у розвиток методичної роботи обласного методичного обʼєднання.
16 травня
2019 рокуВсесвітній День вишиванки. Традиційно, цього дня українці одягають сорочку, яка прикрашена орнаментованою вишивкою. До святкування Дня вишиванки долучилися викладачі і студенти нашого освітнього закладу. За ініціативи Студентської ради проведено конкурс вишиванок «Вишиванку одягай – Україну прославляй», в якому переможцями стали А.Третяк, В.Вдовченко, Л.Чумак, М.Лукаш. У номінації «Краща вишиванка ручної роботи» директорську премію отримав А.Портной. У актовій залі коледжу пройшов тематичний концерт «Чарівна краса вишиванки» за участі творчих колективів коледжу. В бібліотеці та у холі коледжу було розгорнуто книжково-ілюстративну виставку-перегляд «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі». У другій половині дня студенти та викладачі коледжу взяли участь у міському урочистому заході «Вишиванкова хода». Організатор заходу К.Снєдкова.
15 травня
2019 рокуБуло проведено святковий концерт до Дня матері, який мав назву «Спасибі, мамо!». У концерті взяли участь творчі колективи спеціальностей «Музичне мистецтво» та «Хореографія». Режисерське втілення здійснила студентка спеціальності «Сценічне мистецтво» В.Нечаєва (керівник Ю.Олійник). Провели концерт студенти III курсу спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи». Глядачів розчулили виступи К.Сафонової, Н.Александрової, О.Сухіни піснями «Матуся», «Пробач, мамо», «Материнська любов», пісня «Рідна мати моя» у виконанні С.Сватковського, «Мамина вишня» у виконанні заслуженої артистки України О.Шишкіної. Окрасою концерту були виступи ансамблю народного танцю «Закаблуки» й студентки Л.Омельченко з контемтом «Мати». Соціальний експеримент «Алло, мамо», проведений на початку концерту, приємно вразив батьків студентів. Гості свята студенти, їх батьки, викладачі отримали приємні емоції, незабутні враження від заходу.
15 травня
2019 рокуСтуденти коледжу взяли участь у проекті Харківського міського центру зайнятості «ETNO-STEM», який цього року був присвячений Дню вишиванки. Насичена програма проекту включала: святковий концерт, етно-виставку, воркшоп та інклюзивні Етно-посиденьки у інклюзивному коворкінгу «Доступна зайнятість». Творчі колективи: ансамбль народних інструментів «Музичні барви» (керівник Т.Стрілець), ансамбль бандуристів (керівник С.Ніколенко), фольклористичний гурт «Слобожаночка» (керівник заслужена артистка України О.Шишкіна), вокальний ансамбль «Гармонія» (керівник О.Кобзєва) надали можливість учасникам заходу доторкнутися до животворного джерела українського мистецтва. Під час воркшопу студенти коледжу розповіли учням шкіл про народні інструменти, історію їх виникнення та новий період відродження. Студенти різних курсів та спеціальностей коледжу, учасники інклюзивного коворкінгу, К.Мироненко, С.Ясеницька, В.Цикало, А.Кочковой, М.Фролова презентували наш навчальний заклад та продемонстрували творчі навички у різних жанрах мистецтва. Присутні школярі жваво цікавилися питаннями складності навчання, наявністю пільг при вступі та інше. Організатор заходу О.А.Шахман.
12 травня
2019 рокуТрадиційно чудового весняного дня Балаклійщина гостинно зустрічає поціновувачів творчості Оксани Петрусенко – виконавців академічних та народних пісень на регіональному фестивалі-конкурсі, присвяченому памʼяті славетної землячки. Цьогоріч у IX фестивалі-конкурсі вокальної музики взяли участь 27 колективів. Серед них колективи та солісти нашого коледжу: народний хор «Основа» – лауреат I cтупеня (керівник С.Кобзєв, хормейстери – О.Кобзєва та О.Василевська, концертмейстери – В.Карпенко та А.Дудка); жіночий вокальний ансамбль «Суцвіття» – володар Гран-прі (керівник О.Василевська, концертмейстер Д.Скоропад); жіночий вокальний квартет «Любисток» – лауреат I ступеня (керівник – заслужена артистка України О.Шишкіна) та студентки ІІІ курсу спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» К.Волотка – лауреат I ступеня і Д.Кочієру – лауреат III ступеня. Вітаємо переможців та бажаємо творчих успіхів!
10 травня
2019 року6-8 травня 2019 року народний ансамбль народного танцю «Закаблуки» (керівники: О.Ковалівська, К.Василенко, М.Рудишина) взяв участь у XII Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Толока», який проходив у місті Харкові. За рішенням поважного журі колектив став лауреатом I ступеня у номінації «Народна хореографія», вікова категорія D1. Вітаємо з перемогою! Бажаємо творчих успіхів.
10 травня
2019 року8-9 травня 2019 року відбувся цикл заходів, присвячених Дню Примирення та Дню Перемоги у Другій світовій війні. Впродовж двох днів у навчальних групах активом студентської ради (голова Опашнюк М.) проведені бесіди «Хочу, щоб мирним був завтрашній день!». Завідувач бібліотеки коледжу Головко І.М гостинно запросила студентів та викладачів до перегляду книжково-ілюстративної виставки «І памʼять про війну нам книга оживляє…». Викладачі та студенти спеціальності «Сценічне мистецтво» підготували і провели театралізований захід «Ви думаєте мовчать ті, хто загинув?» (організатори: Лялюк О.С., Туріщева М.). Голова Ради ветеранів Гарбуз Р.А. та голова профспілки коледжу Олійник Ю.С. привітали ветеранів зі Святом та побажали їм здоровʼя та активного довголіття.
9 травня
2019 рокуСтуденти та викладачі коледжу взяли участь у вшануванні памʼяті загиблих у Другій світовій війні та у покладанні квітів до меморіалу Слави у місті Харкові.
8 травня
2019 рокуНародний ансамбль народного танцю «Закаблуки» – керівник Олена Ковалівська, взяв участь у міському концерті для ветеранів Другої світової війни та воїнів АТО, який відбувся у Харківській національній юридичній академії імені Я.Мудрого.
7 травня
2019 рокуСтуденти та викладачі спеціальностей «Музичне мистецтво» та «Сценічне мистецтво» провели святковий концерт у військовому шпиталі м.Харкова для ветеранів війни та учасників АТО. Програма концерту була дуже насиченою. Це і пісня С.Вакарчука «Мить» у виконанні О.Багмута та М.Мережко, і «Біля тополі» із репертуару гурту «Еней» у виконанні О.Багмута та М.Лукаша. Чудово виступили окремі солісти: Є.Піскун, А.Компанієць, І.Татарінов, А.Третяк. Окрасою концерту були виступи творчих колективів: вокального ансамблю «Гармонія», ансамблю народних інструментів «Музичні барви», ансамблю бандуристів, дуету гітаристів, які вразили публіку блискучим володінням інструментами і засобами музичної виразності, тонким відчуттям стилю авторів, артистизмом. Виконавці літературної прози А.Кодак і М.Єрьоменко зачарували слухачів своїм глибоким проникненням у драматургію творів «Горят города…» К.Симонова та «У війни не жіноче обличчя» С.Олексієвич. Концерт провели Д.Білецький і О.Борисенко. Організатор заходу К.С.Пуга. Всі присутні були надзвичайно вдячні всім учасникам цієї незабутньої зустрічі, за те, що подарували їм хвилини справжньої душевної радості та зігріли любов’ю серця і душі ветеранів.
6 травня
2019 року2-5 травня 2019 року в Харківському національному університеті мистецтв відбувся XVI відкритий конкурс молодих виконавців та композиторів «Харківські асамблеї», в якому взяли участь: М.Максютов, Б.Соляник, К.Альхаварі, І.Татарінов – студенти спеціальності «Музичне мистецтво». М.Максютов та Б.Соляник стали лауреатами II премії, К.Альхаварі – лауреатом III премії у номінації «Музичне мистецтво естради»; І.Татарінов – лауреат III премії, А.Мітіна – лауреат II премії, А.Лисенко – лауреат III премії у номінації «Народні інструменти». Лауреатів підготували викладачі Коломоєць О.О., Ніколенко С.М., Стрілець Т.В., Лейбіна А.В. Вітаємо! Бажаємо нових творчих перемог!
28 квітня
2019 року26-27 квітня 2019 року на філософському факультеті Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна відбулася Ювілейна міжнародна наукова конференція студентів та аспірантів «XV Харківські студентські філософські читання», в якій взяла участь студентка ІІІ курсу спеціалізації «Класична хореографія» Василина Баранник. Василина представила доповідь «Балет як імпульс із філософським змістом» (керівник – викладач С.С.Селегєєв) на секції «Філософія і теорія культури, культурологія, етнокультурологія». Виступ студентки викликав інтерес та жваву дискусію. Вітаємо з успішною участю та бажаємо подальших досягнень!
20 квітня
2019 року13 квітня
2019 року13 квітня
2019 року12 квітня
2019 року11 квітня
2019 року11 квітня
2019 року10 квітня
2019 року9 квітня
2019 року1 квітня
2019 року29 березня
2019 року29 березня
2019 року