Логотип КЗ «ХВФКМ» ХОР
Запрошуємо ВАС на день відкритих дверей 30 березня 2024 року. Програма розміщена у розділі «Анонси заходів»
Адреса коледжу
61010, Україна, місто Харків
вулиця Українська, 8/10
+380 (57) 733-30-45
+380 (57) 733-01-55
Адреса електронної скриньки приймальної комісії коледжу
kvkm67@gmail.com
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
Телефони приймальної комісії коледжу
Перейти до контакту

ТВОРЧІ КОЛЕКТИВИ

АНСАМБЛЬ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ «МУЗИЧНІ БАРВИ»

КЕРІВНИК – ТЕТЯНА СТРІЛЕЦЬ



Ансамбль українських народних інструментів «Музичні барви» був створений у 2007 році Стрілець Тетяною Володимирівною, викладачем спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» Харківського вищого коледжу мистецтв, випускницею Харківського інституту мистецтв імені І.П.Котляревського по класу цимбалів.

В ансамблі «Музичні барви» грають найбільш обдаровані студенти спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво». Не зважаючи на те, що кожного року змінюється його склад – особистий та інструментальний – у виконанні ансамблю завжди звучать достатньо складні музичні твори.

Гра в такому колективі дає студентам можливість виховувати в собі навички сценічної поведінки, набувати досвід ансамблевої гри, відточувати професійну майстерність.

На початку існування «Музичні барви» складались з трьох бандур, двох домр-прим, басової домри і струнно-смичкового контрабасу; пізніше – з двох скрипок, сопілки, бандури, українських цимбалів та контрабаса. Уже стало звичним, що окремі студенти можуть грати в ансамблі на декількох різних інструментах. Нинішні «Музичні барви» – це сім виконавців, які грають на сопілці, скрипці, бандурі, баяні, гітарі, домрі-тенор, цимбалах з угорським строєм, ударних інструментах, струно-смичковому контрабасі. Такий інструментальний склад дозволяє виконувати музичні твори різних стилістичних напрямів та жанрів.

Основу репертуару ансамблю «Музичні барви» складають зразки національної музичної спадщини: твори українських композиторів-класиків (як, наприклад, «Мазурка» Я.Степового, «Щедрик» М.Леонтовича), обробки українських народних пісень і танців, твори сучасних українських композиторів. У виконанні ансамблю народних інструментів звучить і легка естрадна музика (наприклад, А.П’яццолла танго «Будь ласка», Б.Векслер «Музичні картинки Куби», В.Власов «Bossa Nova») Колектив має свій оригінальний твір «На вечорницях», який написав випускник 2015 року по класу гітари, контрабаса Володимир Богатирьов. Зараз Володимир навчається на кафедрі композиції у ХДУМ імені І.П.Котляревського.

Ансамбль «Музичні барви» веде активну концертну діяльність; він є постійним учасником різноманітних мистецьких заходів коледжу: концертів-презентацій творчих спеціалізацій до Дня відкритих дверей, святкових та тематичних урочистостей; також виступає з благодійними концертами у Харківському обласному шпиталі ветеранів війни, у музичних школах міста та області.

За активну творчу діяльність ансамбль «Музичні барви» відзначений Подяками від Управління праці та соціального захисту населення Харківської міської ради, Громадської організації «Харківський міський фонд соціального захисту інвалідів», Дипломом учасника святкових заходів, присвячених Дню українського козацтва та ін.

Основні досягнення ансамблю народних інструментів «Музичні барви»: Лауреат І ступеня Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Осінні мелодії», Харків 2010 рік; Лауреат І ступеня Всеукраїнського конкурсу вокально-хорового та ансамблевого виконавства імені Я.Степового», Харків 2013 рік; Лауреат І ступеня І Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Арт-Домінанта», Харків 2013 рік; Лауреат І ступеня ІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Джерело талантів», Харків 2014 рік; Лауреат ІІІ ступеня ХІІ Відкритого конкурсу молодих музикантів-виконавців та композиторів «Харківські асамблеї», Харків 2015 рік; Лауреат ІІ ступеня Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Обдарована молодь 2018», Полтава, 2018 рік; Лауреат ІІІ ступеня VІ Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта», Харків 2018 рік.

© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
Назад до змісту