СТУДЕНТУ
ПОЛОЖЕННЯ ПРО СТУДЕНТСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ХАРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Це Положення регламентує порядок створення і функціонування студентського самоврядування в комунальному закладі «Харківський фаховий вищий коледж мистецтв» Харківської обласної ради (далі КЗ «ХФВКМ»ХОР, коледж).
2. Студентське самоврядування у КЗ «ХФВКМ» ХОР є гарантованим державою правом студентів безпосередньо чи через представницькі органи вирішувати питання, віднесені до їх повноважень.
3. Студентське самоврядування коледжу діє відповідно до статті 41 Закону України «Про фахову передвищу освіту» (2019), чинного законодавства України, Статуту КЗ «ХФВКМ» ХОР (2020) та цього Положення.
4. Вищим виконавчим органом студентського самоврядування коледжу є студентська рада комунального закладу «Харківський фаховий вищий коледж мистецтв» Харківської обласної ради (далі СР КЗ «ХФВКМ» ХОР), яка підзвітна конференції студентів – вищому представницькому органу студентського самоврядування в коледжі.
5. Управління діяльністю студентського самоврядування КЗ «ХФВКМ» ХОР здійснює голова студентської ради коледжу, який діє на засадах колегіальності та несе відповідальність за результати роботи студентської ради.
6. Органи студентського самоврядування (далі – ОСС) в коледжі здійснюють свою діяльність в інтересах всього студентства освітнього закладу.
7. Фінансовою основою студентського самоврядування є кошти, визначені на діяльність Студентської ради Законодавством України, а також кошти чи майно, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги/добровільних пожертвувань Кошти спрямовуються на виконання завдань СР і здійснення повноважень відповідно до затверджених ними кошторисів. Органи студентського самоврядування публічно звітують про використання коштів та виконання кошторисів не рідше одного разу на рік.
8. За погодженням з органами студентського самоврядування приймаються рішення про:
1)
відрахування студентів з закладу та їх поновлення на навчання;2)
переведення осіб, які навчаються за державним замовленням, на навчання за контрактом за рахунок коштів фізичних (юридичних) осіб;3)
переведення осіб, які навчаються за рахунок коштів фізичних (юридичних) осіб, на навчання за державним замовленням;4)
призначення завідувача відділення;5)
поселення осіб, які навчаються в коледжі, у гуртожиток і виселення їх з гуртожитку;6)
затвердження правил внутрішнього розпорядку освітнього закладу в частині, що стосується здобувачів освіти;7)
діяльність гуртожитку для проживання осіб, які навчаються в коледжі.9. У вищому колегіальному органі громадського самоврядування та у педагогічній раді має забезпечуватися представництво від органів студентського самоврядування, не менше 10% від загальної чисельності її складу.
10. Представники від органів студентського самоврядування на збори вищого колегіального органу громадського самоврядування коледжу, збори вищого колегіального органу громадського самоврядування відповідної спеціальності обираються вищим органом студентського самоврядування – конференцією студентів коледжу.
11. Місцезнаходження студентської ради КЗ «ХФВКМ» ХОР Україна, місто Харків, вулиця Українська, 8/10, аудиторія 28.
2. МЕТА І ЗАВДАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ
2.1 Метою діяльності студентського самоврядування є захист прав та інтересів студентів коледжу, вирішення питань навчання і побуту, забезпечення умов їх творчого росту, гармонійного розвитку, формування навичок організатора, керівника, виховання патріота України, духовності і культури, зростання соціальної активності та відповідальності за доручену справу через діяльність органів студентського самоврядування, участь в управлінні освітнім закладом.
2.2 Студентська рада коледжу діє на принципах:
1) добровільності, колегіальності, відкритості;
2) виборності та звітності;
3) рівності права студентів на участь у студентському самоврядуванні;
4) незалежності від впливу політичних партій та релігійних організацій;
5) академічної доброчесності.
2.3 Завдання студентської ради коледжу:
1) контроль за забезпеченням прав та інтересів студентів коледжу;
2) участь в управлінні освітнім закладом у порядку, встановленому Законом України «Про фахову передвищу освіту» та Статутом КЗ «ХФВКМ» ХОР;
3) сприяння навчальній та творчій діяльності студентів;
4) участь в обговоренні та вирішенні питань удосконалення освітнього процесу, призначення стипендій, організації дозвілля, оздоровлення, побуту та харчування студентів;
5) проведення організаційних, виховних, просвітницьких, наукових, спортивних, оздоровчих та інших заходів;
6) участь у заходах (процесах) щодо забезпечення якості освіти;
7) контроль за дотриманням правил внутрішнього розпорядку, оперативне реагування на випадки їх порушень;
8) затвердження актів, що регламентують організацію та діяльність СР КЗ «ХФВКМ» ХОР;
9) участь у вирішенні питань забезпечення належних побутових умов проживання студентів у гуртожитку та організації харчування студентів;
10) розпоряджатися коштами та іншим майном, що перебувають на балансі та банківських рахунках (за їх наявності) СР КЗ «ХФВКМ» ХОР;
11) внесення пропозицій щодо змісту освітньо-професійних програм та навчальних планів;
12) внесення пропозицій щодо розвитку матеріальної бази освітнього закладу, у тому числі з питань, що стосуються побуту та відпочинку студентів;
13) організація співробітництва із студентами інших закладів освіти і молодіжними організаціями;
14) сприяння працевлаштуванню випускників;
15) участь у вирішенні міжнародного обміну студентів;
16) плекання поваги до своєї alma mater, дотримання і розвиток демократичних та академічних традицій коледжу.
3. СТРУКТУРА ОРГАНІВ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ
3.1 Студентське самоврядування об’єднує всіх студентів Харківського фахового вищого коледжу мистецтв. Усі студенти, які навчаються у КЗ «ХФВКМ»ХОР, мають рівні права та можуть обиратися та бути обраними в робочі, дорадчі, виборні та інші органи студентського самоврядування.
3.2 Студентське самоврядування здійснюється на рівні навчальної групи, спеціальності, коледжу, гуртожитку.
3.3 В коледжі діють такі органи студентського самоврядування:
1) конференція студентів;
2) студентська рада;
3) студентська рада гуртожитку (далі – СРГ);
4) органи студентського самоврядування на рівні навчальної групи.
3.4 В гуртожитку створюється студентська рада гуртожитку, яка організовує свою роботу відповідно до положення про студентську раду гуртожитку.
3.5 Засідання виконавчих органів студентського самоврядування проводяться не рідше одного разу на місяць і вважаються дійсними, якщо на них присутні не менше двох третин загальної кількості їх членів. Рішення приймаються простою більшістю голосів від присутніх на засіданні, що мають право голосу.
3.6 Засідання виконавчого органу студентського самоврядування веде голова або, за його дорученням, заступник. Хід засідання фіксується протоколом, який підписується головою (заступником) та секретарем.
3.7 Органи студентського самоврядування всіх рівнів підконтрольні та підзвітні конференціям цих рівнів.
3.8 Представницькі, виконавчі та контрольно-ревізійні органи СС обираються строком на один рік.
3.9 Рішення органів студентського самоврядування в межах своїх повноважень доводяться до відома адміністрації.
4. КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ КЗ «ХФВКМ» ХОР
4.1 Конференція студентів є вищим представницьким органом студентського самоврядування та виконує такі функції:
1) затверджує положення про студентське самоврядування коледжу, визначає структуру, повноваження та порядок проведення прямих таємних виборів представницьких та виконавчих органів студентського самоврядування;
2) обирає керівника та членів виконавчого органу СС КЗ «ХФВКМ»ХОР та припиняє їх повноваження;
3) заслуховує звіти представницьких, виконавчих і контрольно-ревізійних органів студентського самоврядування, дає їм відповідну оцінку;
4) затверджує процедуру використання майна та коштів органів студентського самоврядування, підтримки студентських ініціатив на конкурсних засадах;
5) затверджує річний кошторис витрат (бюджет) органів студентського самоврядування, вносить до нього зміни та доповнення, заслуховує звіт про його виконання;
6) обирає контрольно-ревізійну комісію з числа студентів для здійснення поточного контролю за станом використання майна та виконання бюджету органів студентського самоврядування;
7) визначає основні напрямки діяльності органів студентського самоврядування коледжу;
8) розглядає найважливіші питання життєдіяльності студентів, окреслені основними завданнями органів студентського самоврядування;
4.2 Рішення конференції СС КЗ «ХФВКМ» ХОР вважаються правомірними, якщо на ній були присутні не менш ніж дві третини обраних делегатів. Рішення приймають простою більшістю голосів присутніх відкритим голосуванням.
4.3 Конференція скликається не менше одного разу на рік або за ініціативи Студентської ради коледжу.
4.4 Загальний склад делегатів становить не менше 10 відсотків кількості студентів денної форми здобуття освіти. Делегати обираються в межах навчальних груп. Організацію виборів делегатів здійснюють старости груп.
4.5 Головою конференції студентів коледжу є голова СР або, в разі його відсутності або припинення повноважень, обраний конференцією студентів коледжу його делегат.
4.6 Секретарем конференції студентів коледжу є секретар СР або, в разі його відсутності або припинення повноважень, обраний конференцією студентів коледжу його делегат.
4.7 Секретар конференції фіксує хід конференції протоколом, який підписується головою, секретарем та головою лічильної комісії конференції. Протягом 5 робочих днів протокол конференції оприлюднюється, а його копія направляється до адміністрації коледжу.
4.8 Порядок проведення конференції студентів академії визначається регламентом, який затверджується конференцією студентів.
5. СТУДЕНТСЬКА РАДА КЗ «ХФВКМ» ХОР
5.1 Вищим виконавчим органом студентського самоврядування є студентська рада (СР), яка підзвітна конференції студентів коледжу.
5.2 Членами СР коледжу є:
1) голова СР (обирається на 2 роки);
2) заступник голови СР (обирається на 2 роки);
3) секретар СР (обирається на 2 роки).
5.3 Студентська рада збирається згідно з планом(регламентом) роботи один раз на місяць. Засідання СР коледжу є легітимним, якщо на ньому присутні дві третини загальної кількості членів СР. Рішення приймається більшістю голосів від присутніх.
5.4 Засідання СР веде голова або, за його дорученням, заступник.
5.5 На засідання СР головою або рішенням СР можуть бути запрошені гості з правом дорадчого голосу. Засідання СР можуть відвідувати студенти та гості. Гості, які перешкоджають проведенню засідання СР, рішенням СР можуть бути позбавлені права присутності на засіданні. Засідання СР можуть проходити у закритому режимі за рішенням СР.
5.6 На засіданнях СР може бути присутній представник адміністрації коледжу, який має право брати участь в обговоренні питань, з правом дорадчого голосу.
5.7 Студенти, обрані до СР, можуть бути усунені із своїх посад за результатами загального таємного голосування студентів. Для ініціювання такого голосування потрібно зібрати підписи не менш як 10 відсотків студентів вищого навчального закладу.
5.8 Секретар СР фіксує хід засідання СР протоколом, який підписується головою (заступником) та секретарем СР.
5.9 Прийняті на засіданні СР рішення є обов’язковими для виконання всіма членами СС КЗ «ХФВКМ»ХОР.
6. ГОЛОВА СР КЗ «ХФВКМ» ХОР
6.1 Компетенція Голови СР:
1) голова СР очолює СР та несе персональну відповідальність за її діяльність;
2) представляє інтереси СР та від її імені підписує документи;
3) керує діяльністю СР та узгоджує її з адміністрацією коледжу;
4) головує на засіданнях СР, конференції та підписує разом з секретарем СР протоколи засідання та прийняті документи;
5) за поданням голови СР конференцією студентів призначається заступник голови СР та секретар;
6) координує роботу голів СР академічних груп;
7) не менше одного разу на рік звітує перед конференцією студентів коледжу про діяльність СР;
8) організовує проведення конференцій студентів коледжу;
9) виконує доручення адміністрації коледжу, пов’язані з організацією студентських заходів, акцій, проектів;
10) може бути присутнім на засіданнях педагогічної ради під час розгляду питань студентського самоврядування з правом дорадчого голосу;
11) делегує представників до Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України та до інших органів студентського самоврядування України;
12) самостійно вирішує всі питання, що не відокремлені цим положенням.
6.2 Голова СР та його заступник обираються конференцією студентів на один рік та можуть перебувати на посаді не більш як два строки.
6.3 З припиненням особою навчання у навчальному закладі припиняється й участь в роботі СР.
6.4 Повноваження голови СР (заступника голови СР) припиняються достроково у разі:
1) складення повноважень за його особистою заявою;
2) втрати статусу студента КЗ «ХФВКМ»ХОР;
3) висловлення недовіри конференцією студентів у зв’язку з визнанням його роботи незадовільною або відкликання нею через інші обставини, що унеможливлюють виконання своїх обов’язків.
6.5 У разі дострокового припинення повноважень голови СР виконання його обов’язків на період до обрання нового голови СР покладається на заступника голови СР, а в разі його відсутності – на обраного на засіданні СР члена СР.
6.6 Після припинення повноважень у зв’язку із закінченням його терміну голова СР виконує свої обов’язки до обрання нового голови СР.
6.7 Заступник голови СР:
1) веде засідання СР за дорученням голови СР;
2) виконує доручення голови СР та рішення засідань СР;
3) контролює здійснення головами секторів СР своїх повноважень;
4) виконує обов’язки голови СР у випадках передбачених цим положенням.
6.8 Секретар СР відповідає за діловодство і архів СР та призначається конференцією студентів за поданням голови СР на період до кінця терміну повноважень голови СР.
7. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЧЛЕНІВ СС КЗ «ХФВКМ» ХОР
7.1 Права членів СС:
1) члени СС мають право голосу, обирати і бути обраними на всі посади до СР;
2) обирати делегатів на конференцію студентів у межах наданих квот;
3) брати участь у всіх заходах організованих СР;
4) вносити пропозиції щодо організації та діяльності СР письмову;
5) користуватись обладнанням та приміщенням відповідно до функціонального призначення.
7.2 Обов’язки членів СС:
1) дотримуватись Конституції України, чинного законодавства, статуту КЗ «ХФВКМ» ХОР, даного положення, розпоряджень голови СР, а також загально визначених моральних та етичних норм;
2) виконувати прийняті відповідно до цього положення постанови, рішення і розпорядження керівних органів і посадових осіб СР коледжу;
3) виконувати взяті на себе зобов’язання, доручення;
4) брати активну участь у діяльності студентської ради.
8. СЕКТОРИ СС КЗ «ХФВКМ» ХОР
Для ефективного функціонування СС, виконання рішень конференції студентів коледжу, рішень, прийнятих на засіданнях СР, створюються сектори діяльності СС.
8.1 Голова сектору обирається на конференції студентів.
8.2 Бажаючі стати членами сектора звертаються до голови відповідного сектора і на загальних зборах сектора можуть бути включені до його складу. У разі незадовільної роботи, на загальних зборах сектора, шляхом голосування, члена сектора може бути виключено із складу сектора. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більшість з присутніх на засіданні. Скаргу на дане рішення може бути подано голові СР.
8.3 Голова сектору:
1) проводить збори сектору на яких вирішуються питання, пов’язані з його роботою;
2) організовує роботу сектору;
3) може обирати свого заступника;
4) відповідає за виконання доручень голови СР та рішень СР;
5) для виконання завдань сектору видає розпорядження, обов’язкові для виконання всіма членами сектору;
6) звітує голові СР про роботу.
8.4 Повноваження голови сектору СР припиняються достроково у разі:
1) складення повноважень за його особистою заявою;
2) втрати статусу студента коледжу.
3) рішенням СР на вимогу більшості членів, у зв’язку з визнанням його роботи незадовільною або через інші обставини, що унеможливлюють виконання ним своїх обов’язків.
8.5 Сектори СС КЗ «ХФВКМ»ХОР.
8.5.1 Сектор культурно-дозвіллєвої роботи. Голова та члени цього сектору повинні бути творчо обдарованими людьми. Зміст роботи сектору полягає у:
-організації та проведенні дозвілля студентів;
-залученні студентів до участі у різних заходах культурно-просвітницького характеру;
-відвідування концертів, театрів, музеїв, історичних місць Харкова і області;
-організації творчих зустрічей з видатними діячами культури і мистецтва (композиторами, виконавцями, поетами, художниками, режисерами, акторами, викладачами);
-складати умови й номінації для змагань у сфері творчості й дозвілля;
-знаходити засоби для нагород, подяк тощо.
8.5.2 Сектор «Гарт» (спортивний). Робота сектору полягає в проведенні різних спортивних акцій, турнірів, туристичних змагань. Голова сектору повинен мати організаторські здібності, хорошу фізичну форму та бути прикладом для інших студентів. Члени сектору зобов’язані:
1)
допомагати викладачам фізичного виховання у проведенні спортивних заходів;2)
забезпечувати участь команд коледжу у спортивних змаганнях;3)
популяризувати здоровий спосіб життя, здійснювати заходи з безпеки життя і діяльності студентів;4)
ініціювати проведення спортивних змагань із студентами інших освітніх закладів.8.5.3 Сектор «Знання» (навчально-дисциплінарний). Робота сектору полягає в проведенні заходів, що спрямовані на підвищення знань студентів, організацію відвідування занять, дотримання культури поведінки та дисципліни у освітньому закладі, під час занять тощо. Керівник сектору має право:
1)
спостерігати за відвідуванням занять студентами і запобігати пропускам;2)
проводити аналіз якості знань студентів з навчальних дисциплін;3)
розробляти заходи роботи із невстигаючими студентами;4)
організовувати та контролювати чергування академічних груп;5)
проводити роботу серед студентів щодо культури поведінки та дисципліни;6)
співпрацювати з сектором «Право».8.5.4 Сектор «Право» (правовий). Керівник та члени сектору з правової роботи зобов’язані:
1)
формувати нормативно-правову базу з питань захисту студентів у соціальній, правовій, освітній сферах;2)
надавати консультації за проханням студентів щодо захисту їх прав;3)
брати участь у роботі стипендіальної комісії на відділенні;4)
вести облік студентів соціально-незахищених категорій;5)
організовувати і проводити акції соціально-громадської направленості (молодіжні проекти, інформативні лекції, тренінги щодо питань громадської активності студентів, боротьби зі СНІДом, тютюнопалінням, наркоманією, алкоголізмом, екологічної ситуації, профілактики правопорушень, актуальних проблем молоді та суспільства);6)
надавати матеріали із соціально-правового захисту студентів у газету «Студентська планета», на інформаційні стенди;7)
співпрацювати з прес-центром.8.5.5 Сектор «Прес-центр та фото/відео студія». Ця група студентів складається з художників, кореспондентів, фотографів та операторів. Робота сектору полягає в донесенні інформації про всі заходи до кожного студента освітнього закладу, які організовує і проводить студентська рада. Прес-центр займається:
1)
збором, обробкою, зберіганням інформаційних матеріалів;2)
оформленням стінгазет, оголошень, плакатів, малюнків тощо;3)
оновленням матеріалів на стенді «Експрес-інформація»;4)
підготовкою інформації на сайт освітнього закладу, в місцеву пресу (за необхідністю) про роботу та досягнення студентського самоврядування спільно з керівником сектору;5)
анкетуванням студентів із найважливіших, актуальних, проблемних питань;6)
проведенням оглядів новинок фахової літератури (книги та періодичні видання);7)
підготовкою фоторепортажів про життя освітнього закладу та студради;8)
поліпшенням іміджу коледжу;9)
співпрацює зі всіма секторами студентської ради.8.5.6 Сектор «Волонтер»:
1)
залучає студентів до участі у доброчинних акціях, благодійницьких проектах різного спрямування;2)
займається розробкою та реалізацією волонтерських проектів: шефська допомога ветеранам, яку здійснюють навчальні групи; благодійні концертні програми; збір інформаційних матеріалів про ветеранів коледжу; благодійна допомога воїнам ЗСУ.8.5.7 Інформаційний сектор (з питань зовнішніх зв’язків). До завдань Голови і членів сектору входить:
1)
налагодження зв’язків із установами міського, регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів з метою організації та проведення спільних із студентською радою заходів та проектів;2)
співпраця із іншими освітніми закладами, організовуючи спільні молодіжні заходи або програми, спрямовані на обмін студентським досвідом;3)
пошук спонсорської допомоги для заходів, що проводяться студентською радою;4)
налагодження зв’язків із центрами зайнятості з метою працевлаштування студентів;5)
проведення роботи щодо працевлаштування студентів влітку у таборах літнього відпочинку;6)
пошук інформації щодо всеукраїнських та міжнародних форумів, грантів та програм, у яких можуть узяти участь студенти.9. СПІВПРАЦЯ З АДМІНІСТРАЦІЄЮ КЗ «ХФВКМ» ХОР
9.1 Взаємодія органів студентського самоврядування з адміністрацією здійснюється на основі взаємної поваги, допомоги та співробітництва.
9.2 Адміністрація коледжу має право отримувати інформацію про діяльність органів студентського самоврядування (плани, звіти, копії протоколів засідань, інформацію про поточну діяльність тощо); скликати позачергову конференцію студентів у випадках недотримання органами студентського самоврядування Статуту коледжу або Положення про органи студентського самоврядування.
9.3 Адміністрація Харківського фахового вищого коледжу мистецтв не має права втручатися в діяльність органів студентського самоврядування.
9.4 Директор коледжу забезпечує належні умови для діяльності органів студентського самоврядування (надає приміщення, меблі, оргтехніку, забезпечує телефонним зв’язком, постійним доступом до Інтернету, відводить місця для встановлення інформаційних стендів тощо).
10. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
10.1 Положення про СС КЗ «ХФВКМ» вступає в дію після його затвердження конференцією студентів.
10.2 Протягом трьох місяців з моменту набуття чинності цього положення робота СР має бути приведена у відповідність до положення.
10.3 СС КЗ «ХФВКМ»ХОР користується підтримкою та допомогою адміністрації, меценатів, спонсорів тощо.
10.4 Ліквідація та реорганізація СР здійснюється за рішенням конференції студентів КЗ «ХФВКМ»ХОР.
Ухвалено конференцією студентів КЗ «ХФВКМ»
«29» серпня 2024 року, Протокол №1
Голова студентського самоврядування (підписано) Валерія БАБІЧ
Ухвалено Педагогічною радою КЗ «ХФВКМ»
«29»серпня 2024 року, Протокол №1
Голова педради (підписано) Любов МОРОЗКО