Логотип КЗ «ХВФКМ» ХОР
Дякуємо, що завітали до офіційного сайту Харківського фахового вищого коледжу мистецтв
Адреса коледжу
61010, Україна, місто Харків
вулиця Українська, 8/10
+380 (57) 733-30-45
+380 (57) 733-01-55
Адреса електронної скриньки приймальної комісії коледжу
kvkm67@gmail.com
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
АРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ
ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ
Телефони приймальної комісії коледжу
Перейти до контакту

ДОКУМЕНТИ

ПРО СТАН ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСТУПНОСТІ НАВЧАЛЬНИХ ПРИМІЩЕНЬ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ТА ІНШИХ МАЛОМОБІЛЬНИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ КЗ «ХФВКМ» ХОР

Харківський фаховий вищий коледж мистецтв, виконуючи норми Закону України «Про фахову передвищу освіту» (розділ VII «Доступ до закладів фахової передвищої освіти», ст.43 «Прийом на навчання до закладів ФПО», п.12 заклади ФПО створюють умови для вступників з особливими освітніми потребами шляхом забезпечення розумного пристосування та універсального дизайну), Положення про фаховий мистецький коледж (розділ І «Загальні питання», п.7 «Основні завдання коледжу», пп. здійснення інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами) та інших нормативно-правових документів, що регулюють забезпечення доступності навчальних приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, створює належні умови для осіб з особливими освітніми потребами.

В результаті обстеження будівель та прилеглої території Комунального закладу «Харківський фаховий вищий коледж мистецтв» Харківської обласної ради виявлено: навчальний корпус (будівництво 1913-1916рр.), розташований за адресою: вулиця Українська, буд.8/10; гуртожиток (будівництво 1973-1978рр.), розташований за адресою: вулиця Гвардійців Широнінців, будинок 43«Д», – відносяться до будівель, існуюча об’ємно-планувальна схема яких не розрахована на здійснення заходів щодо інклюзивності, відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів в повному обсязі.

Разом з тим, освітній заклад забезпечує рівноправний, без обмежень, підхід до будівель: відсутність перешкод, коротка відстань від парковки до входу в будівлю, хороше освітлення. Вхідні двері облаштовані спеціальними пристосуваннями для фіксації дверних полотин. Ручки дверей мають форму, поверхню та розташування зручні для охоплення рукою. Габарити тамбурів обох споруд дозволяють маневрувати візочникам.

Доступність будівель і безпеку пересування для маломобільних груп населення по прилеглій території, забезпечують: безбар’єрне пересування по території, доступні входи/виходи та заїзди до будівель, широкі двері, широкі коридори, низькі пороги, у гуртожитку – приварений металевий пандус, влаштовані тактильні кнопки виклику чергових поруч з вхідними дверима (з доступом до них з інвалідного візка).

Пішохідні шляхи/тротуари огорожені бордюром. На них не виступають кущі та інші зелені насадження та не звисають гілки дерев, вивіски чи інші предмети. Поверхня тротуару рівна, без вибоїн та щілин, неслизька. Забезпечено безпечний ухил пішохідних шляхів.

Будівля гуртожитку обладнана ліфтами та безперешкодним доступом до них. Сходи в двох будівлях мають спеціальне візуальне попередження на початку і в кінці сходів), поручні рельєфні та суцільні з обох боків.

Предмети інтер’єру в коридорах не ускладнюють пересування маломобільних груп населення. Відчинення дверей аудиторій вздовж коридору забезпечує безпечний рух маломобільних груп населення.

При виникненні обставин, що потребують доступ людей з особливими потребами до приймальної, кабінета директора, приймальної комісії, аудиторій верхніх поверхів забезпечується супровід та допомога цим особам (передбачена можливість ручного перенесення інвалідного візка).

Для покращення рівня доступу до приміщень коледжу та гуртожитку для осіб з особливими освітніми потребами запланована низка заходів (виконання яких відбуватиметься по мірі надходження коштів):

- облаштування входу до навчального корпусу – сходів з відкидним пандусом;

- облаштування поручнів з обох боків пандуса біля гуртожитку;

- облаштування санітарних кімнат (в обох будівлях) з відповідним обладнанням (туалетів з універсальною кабіною та позначенням доступних для маломобільних груп населення туалетів);

- посилення конструкцій поручнів сходів додатковими зручними опорами;

- обладнання фізкультурно-реареаційної зони в приміщенні гуртожитку.

За результати моніторингу вступної кампанії (в динаміці 5 років) до Харківського фахового коледжу мистецтв щорічно подають заявки на вступ 1-3 особи з особливими освітніми потребами. Загальна кількість здобувачів фахової передвищої освіти з особливими потребами на сьогодні в коледжі складає 8 осіб з інвалідністю різних нозологій (легкої або середньої форми), які опановують такі спеціальності: «Музичне мистецтво», «Сценічне мистецтво», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Візочники за весь звітний період відсутні.

Директор (підписано) Любов МОРОЗКО
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
© 2024 – КЗ «ХФВКМ» ХОР
Назад до змісту